Aktuální

Nadcházející akce:

1. 7. 201711:00
Rataják
Již 7. ročník jízdy veteránů do vrchu Rataják.

Dovolujeme si vás pozvat na 7. ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou.

Rataják má jen základní pravidla: začíná startem, končí cílem, jedou se dvě kola a měří se časy. Ale jen pro to, aby se všichni, kteří dojedou na 1. místě dokázali o to první místo podělit. Závod se také nedělí na kategorie podle roku výroby, protože když má v cíli stejný rozdíl časů předválečná JAWA nebo BMW z šedesátých, nač rozlišovat? Startér Ratajáku dobře ví koho pustit na trať dříve, a koho pozdržet, aby nebyl ohrožen předjezdec. Přijeďte na jízdu, kterou tradičně pořádá Klub Čtrnáctka za neopominutelné pomoci Městyse Rataje nad Sázavou a místního Sboru dobrovolných hasičů a za ostražitého dohledu vrchního hofmistra Českého království Hynce Ptáčka z Pirkštejna. A pozor, letos prvně se můžete večer zúčastnit koncertu veteránů rocku, legend konce 60. let – kapely  the Primitives Group s původním frontmanem Ivanem Heinischem.

9,00 přejímka vozidel – Zámek, Předzámčí
11,00 start 1. kola – pod hradem
13,00 start 2. kola – pod hradem
15,00 vyhlášení výsledků


přihlášky na webu ratajak.klubpivovarek.cz
nebo písemně do Klubu Čtrnáctka

na místě bude možné přihlásit pouze stroje vyrobené
do roku 1939

maximální počet závodníků: 65
startovné: 300 Kč,
každý další z posádky pouze 100 Kč

1. 7. 201720:00
The Primitives Group
Audio-vizuální koncert kapely Primitives Group.

The Primitives Group byla česká psychedelic rocková skupina, která vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Jejími původními členy byli Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn a Karel Černý. Na název The Primitives Group se přejmenovala v roce 1967 a domovskou scénou jí byl smíchovský Music F Clubu. Skupina je označována za jednu z prvních skupin, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty. Primitives Group hráli, mimo jiné, písně od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. V letech 1967 a 1968 kapela zahrála na prvním československém beatovém festivalu a rok později se z důvodu emigrace Ivana Hajniše rozpadla. Na Primitives Group navázala v sedmdesátých letech 20. století skupina The Plastic People of the Universe, ve které také hraje kytarista, dnes klávesista Josef Janíček.

autor: Eva Maksová pro Musicweb.cz

PŘEDPRODEJ
8. 7. 201719:00
LFA
5. ročník Letní fagotové a hobojové akademie bude zahájen koncertem v Rytířském sálu ratajského zámku.

Letní fagotová a hobojová akademie bude probíhat v Ratajích nad Sázavou od 8. do 15. července 2017.

Více informací na www.lfa-rataje.cz

5. 8. 201720:00
Zdeněk Vřešťál a Neřež
Neřež je hudební skupina volně navazující na legendární Nerez.

Skupina Neřež vznikla v roce 1998. Stalo se tak poté, co Jarek Nohavica rozpustil svou Kapelu a začal vystupovat opět sám. V Kapele vystupovali i dva zakládající členové legendární skupiny Nerez – Vít Sázavský a Zdeněk Vřeštál. Vznikla nová hudební skupina, která existuje plných 19 let, má za sebou 8 řadových alb, šestnáctiletou (a stále trvající) spolupráci s Marií Rottrovou, společné koncerty s Romanem Dragounem nebo s historicky první slovenskou Superstar Katkou Koščovou, hudbu k filmu Román pro muže, hudbu pro obě dvě řady velice úspěšného seriálu Vinaři a další úspěchy. V repertoáru Neřež najdete novinky, hity i klasiku z repertoáru legendárních Nerez. Hlavní zpěváci Neřež Vít Sázavský a Zdeněk Vřeštál spolu vystupují neuvěřitelných 38 let a jak tvrdí, stále je muzika baví.

26. 8. 201720:00
Pražský výtěr
rock revivalová skupina hrající skladby od Led Zeppelin, Deep Purple a AC/DC

Pražský Výtěr byl založen na sklonku roku 1993 a hrál ve složení Roman Havrda (zpěv), Ruda Rožďalovský (kytara), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Polešovský (klávesy) a Slávek Kovařík (bicí).Postupem doby se v kapele měnili hráči, po dlouhou dobu jsme hráli v tomto obsazení: Alex McBeat (zpěv, kytara), Jiří Benda (klávesy), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Fidli Zdráhal (elektrické housle) a Tomáš Stloukal (bicí) s alternací Michala Koloucha Daňka.

Eliška Rezková, vítězka celostátní pěvecké soutěže Česko zpívá 2015, přichází do kapely na uvolněný post zpěváka po odchodu Alexe McBeata.

Elišku začátkem roku 2016 nahrazuje další mladá skvělá zpěvačka Dora Bondy a kapelu dále doplňuje nadaný kytarista Kuba Loukota.

9. 9. 201720:00
Tomáš Kočko & Orchestr
Tomáš KOČKO & ORCHESTR - world music inspirovaná moravskou tradiční hudbou.

Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku, jejich aktuální album Velesu bodovalo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts, album Do kamene tesané aneb Ondráš se stalo předobrazem polského divadelního představení Ondraszek - pan Łysej Góry... Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždějí Evropu od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Zatímco jejich první album - Horní chlapci - je folkovým holdem valašskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, CD - Cestou na jih - je ethnorockovým putováním folklórními regiony Moravy ze severu na jih. A v rozpětí mezi těmito alby najdete hudbu Tomáše Kočka a jeho Orchestru. World music s moravskými kořeny. 

14. 10. 201720:00
Banjo Band Ivana Mládka
hudebně-zábavný program Ivana Mládka a jeho party

Hudebně-zábavný celovečerní program skupiny Ivana Mládka.

Ivan Mládek tvoří nesatirický, nepolitický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu, kterém interpretuje jak Ivan Mládek, tak i ostatní členové jeho „panoptika“. V minulém roce oslavil Banjo Band 50 let a jejich nejznámější song, "Jožin z bažin," 40. výročí.