Již proběhlo

Již proběhlo:

4. 9. 202115:00
Svobodní lidé / vernisáž výstavy
Výstava kreslířů z celého světa, kteří se zúčastnili jedinečné mezinárodní soutěže "Kýchání mozku - od kalokagathie k hypochondrii a zpátky". Tématem soutěže jsou "Svobodní lidé", kteří jsou symbolizováni svobodou myšlení, vyjadřováním názorů bez omezování a strachu z možného postihu. Ti často čelí tváří v tvář agresivní moci, která se snaží svobodné lidi profesionálně i lidsky zdiskreditovat nebo i fyzicky zlikvidovat a jejím cílem je manipulace a deformace občanské společnosti. Karikaturisté diagnostikují příčiny porušování práv na svobodné vyjadřování a nastavují zrcadlo aroganci, čímž motivují diváky k překonání strachu a alibismu. Mezinárodní soutěž vyhlašuje PRERAG (Prešovská rozvojová agentura), výstava se koná za podpory Visegradského fondu.
7. 8. 202115:00
Pavel Kotyza / vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy Pavla Kotyzy v Klubu Čtrnáctka.

Pavel Kotyza již téměř čtyřicet let publikuje svůj kreslený humor v mnoha periodikách. Snaží se svým optimistickým pohledem na svět kolem nás především pobavit. Výběr kreseb je z let 2018 až 2021. Umístil se na horních příčkách tuzemských karikaturistických soutěží Emil a Prazdroj

3. 7. 202115:00
Josef Kobra Kučera a Kazo Kanala / vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy dvou velkých přátel a, dá se říci, nestorů veselých obrázků Josefa Kobry Kučery a Kazo Kanaly. Bohužel oba již popíjejí u Nebeskýho báru, jak napsal kdysi další náš kamarád Miki ve slavné Bedně od whisky.

undefined

19. 6. 202115:00
Josef Prchal / vernisáž výstavy

undefined

29. 5. 202115:00
Vlasta Mlejnková / dernisáž výstavy
Dernisáž výstavy české karikaturistky Vlasty Mlejnkové.

Vlasta Mlejnková je česká ilustrátorka, která kreslený humor brala vždy jako odpočinek od práce – v té se zabývala anatomickou kresbou (ilustrace učebnic pro Veterinární univerzitu a Zemědělské nakladatelství). Na výstavě bude výběr z její čtyřicetileté tvorby, pro kterou je charakteristický laskavý humor s širokým spektrem témat.

12. 9. 202015:00
Novák není skoupý / výstava
vernisáž výstavy karikaturisty Jiřího Nováka

Jiří Novák (*1952) se narodil a žije v Kolíně. Kreslení bylo vždy jeho koníčkem. Profesionálně se humorem vedle svého zaměstnání začal zabývat až v roce 1980. Jeho jméno je spojeno se značkou NOS (Novák - Skoupý). V Ratajích představuje vlastní práce za posledních čtyřicet let ode dne, kdy se poprvé objevily na stránkách téměř sedmdesáti různých novin, časopisů, a na výstavách samostatných i společných. Je dlouholetým dvorním kreslířem časopisu D-Test, kreslil také pro časopis Chatař-Chalupář. Dnes je jeho tvorba vidět například v časopise Playboy a zdobí na desítku knížek, kalendářů a učebnic vydavatelství Fraus. Kresby bylo možné vidět na mnoha billboardech a jeho kreslený humor reprezentuje a dostává ocenění na domácích i zahraničních soutěžích. Jeho práce nepostrádají laskavost a vlídný humor, který si autor udržuje dodnes.

22. 8. 202015:00
Jak se cestuje v Senegalu za hranicemi turistických resortů
Cestovatelská přednáška Lucie Masopustové o životě v Senegalu.

Senegal, místo spjaté s temnou historií lidstva, byl svou polohou ideálním výstupním místem pro „export“ afrických otroků do Karibiku, Jižní Ameriky (především Brazílie), Severní Ameriky a Evropy.  Obchod s lidmi tu prosperoval od roku 1536, kdy jej spustili Portugalci, až do roku 1848, kdy jej zastavili Francouzi. Svou autonomii získal až v roce 1958, o dva roky později vyhlásil Senegal nezávislost. Demokracie byla ustavena až roku 1999.

I dnes je země stále ještě teprve na počátku turistického rozvoje, zvláště, když cestujete daleko od turistických resortů, které jsou našim standardům přizpůsobené, většinou oddělené vysokou zdí od běžného života. Senegal je známý jako země „terangy“, pohostinnosti, baobabů, prázdných pláží, přívětivých lidí a výborných bubeníků.

O životě Senegalců, místních zvyklostech, cestování s batohem a stavbě z plastového odpadu vám bude vyprávět Lucie Masopustová, které černá Afrika natolik učarovala, že v Senegalu koupila pozemek a staví na něm bungalovy z PET lahví.

 

Promítání se bude konat v Klubu Pivovárek.

8. 8. 202015:00
Jan Vobr: Poesie portrétní karikatury / výstava
Vernisáž výstavy novoborského mistra kresby Jana Vobra.

Českého výtvarníka a karikaturistu Jana Vobra charakterizuje bystrý smysl pro humor a precizní práce s tužkou. Častým motivem karikatur jsou známé české osobnosti, jimž se dostává až pod kůži. Historické momenty také bezprostředně přibližuje v komiksové tvorbě.

Vernisáž se koná v Klubu Čtrnáctka (náměstí Míru 14, Rataje nad Sázavou).
Výstava je přístupná mimo vernisáž pouze po předchozí domluvě na 602 292 832.

1. 8. 202015:00
Luční benefiční slavnost
Slavnost při uvedení nového dětského klubu Děti Haluzí na louce v Opatovicích II

PODPOŘTE nově vznikající dětský lesní klub (lesní školku) Děti v Haluzí svou účastí na přátelské Luční benefiční slavnosti!

Rezervace vstupenek:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZpBXwxE4bIp1Ere2VBmK06KzfZyGTcnHLMjkooRNBF0X6Ow/viewform?usp=sf_link

Vezměte celou rodinu a přátele a užijte si v sobotu 1.8.2020 od 15 hodin na louce u Opatovic II (Uhlířské Janovice) bohatý program pro děti i dospělé:

15:00-17:00

Odpolední dílny pro děti:

15:15

Beseda s Krkavčí matkou 
(FB Krkavčí matka)

Výtvarně-tvořivá s Isill Art
Hudební & jamovací
Pohybová s aikidem

17:00

Divadlo Kampa - O psu PES 
(Pro děti od 0,6 psího věku)

17:00 Aikido workshop pro dospělé
17:00 Výroba huarache sandálů
18:00 Kapela PS (romské lidové i nelidové písně)
19:30 Vilémova kapela (heavy indie)
21:00 Kapela KriminalRoman (stoner rock-funk)

Pestré občerstvení zajištěno!
Skvělé esspresso i cappucino připraví Zašívárna espresso bar!
Pivo i limo potečou proudem! Jsou přislíbeny burgery s trhaného masa, vegeburgery, grilované či uzené klobásy, dezerty a mnoho dalšího! Snad i čajový koutek bude :)

Vstupné na dobročinnou akci:
Dospělí - 490 Kč
Děti - 150 Kč

Rezervace vstupenek:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZpBXwxE4bIp1Ere2VBmK06KzfZyGTcnHLMjkooRNBF0X6Ow/viewform?usp=sf_link

Veškerý výtěžek poputuje na technické zázemí dětského lesního klubu. Akci pořádá nezisková organizace Děti v Haluzí z.s.

Více informací: www.haluzi.cz, kontakt: Marie Sýkorová, maja@haluzi.cz.

27. 7. 202020:00
Rataje Hrazené na starých rytinách, pohlednicích a fotografiích

Zveme vás na přednáškový večer „Rataje Hrazené na starých rytinách, pohlednicích a fotografiích“ s promítáním historických dokumentů. Uvidíte nejen pohledy na městečko Rataje z různých stran a období, ale i staré veduty památek v okolí. Večerem Vás bude provázet historik umění Mgr. Miroslav Smaha. Akce se koná v rámci programu 21. ročníku Letní školy starého tance.

Po přednášce ve 21:00 hodin bude následovat noční komentovaná prohlídka zámku Rataje nad Sázavou zaměřená na problematiku současné památkové péče a průběh stavební obnovy zámeckého areálu, kterým vás provede starosta obce, Ing. Luboš Kubát.

Pořadatelem akce je Letní škola starého tance.

24. 7. 202019:00
Dívčí válka
Komedie Dívčí válka od Františka Ringo Čecha v podání ochotnického souboru Modrá želva.

Komedie od Františka Ringo Čecha Dívčí válka je už legendou. Je zároveň nejhranějším titulem svého žánru v České republice.

Autor sám o této komedii říká: „Dívčí válku jsem psal – tak říkajíc – českému národu „na míru“, jde především o jemu blízký styl humoru a oblasti, kterých se dotýká ( erotika, politika ). Navíc jde o odpočinkový žánr, v jehož rámci přinášíme hodokvas těch nejkrásnějších žen, kterými naše zubožená vlast disponuje. Já vždy s trochou nadsázky říkám – tak bůh vynahrazuje svým milým Čechům neúspěchy v tržní ekonomice. O úspěchu Dívčí války svědčí naplněné sály po celé naší republice“.  

Ochotníci z Modré želvy si navíc hraní užívají jako speciální příležitost k setkání dlouholetých kamarádů a společný adrenalinový zážitek.

"Dá se říct, že to téma - vztahy mezi muži a ženami, v tomto případě s úžasnou ironií a humorem zpracovaným Františkem Ringo Čechem - se nám hraje čím dál tím líp. Ne že bychom byli s časem lepší herci, ale protože máme víc životních zkušeností. Budeme se těšit, že si s námi tu bitvu o nadvládu mužů dáte s námi."

 

Obsazení: Přemysl - Jan Němec, Vlasta - Jitka Matoušková, Ctirad - Jan Ledašil, Šárka - Veronika Šlesingerová, Bivoj - Michal Šmejda, Kazi - Markéta Krulišová, Vojen/Častava - Jan Štus, Okov Rakev - Aleš Pokorný, nápověda - Veronika Uhrová
Autor: František Ringo Čech
Režisér: Áda Hugo Lisý

V tisku: https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-kutna-hora-byla-svedkem-divci-valky-20160610.html

 

Pořadatelem akce je spolek Modrá želva.

4. 7. 202020:00
Purple Mania
Purplemania - bezstarostná jízda napříč rockovou historií

Uslyšíte nejen známé písně Deep Purple, ale i další legendární hity světoznámých kapel jako např. Led Zeppelin, ZZ-top, Steppenwolf, The Beatles, Metallica, Nirvana , Whitesnake a mnoho dalšího.
Purplemania hraje ve složení : Petr Kutheil - zpěv, Jaromír Bartoš Jr. - zpěv j.h., Pepa Havrda - kytara, Petr Pilař- basa, Štěpán Klapka - klávesy, Tomáš Stloukal- bicí, Eliška Dvorská - housle, Dagmar Sečkařová - housle j.h.

Vstupné: 190 Kč, k zakoupení pouze na místě

27. 6. 202015:00
Radek Tupý a Mirek Vostrý / výstava
Radek Tupý a Mirek Vostrý - vernisáž výstavy

No, co vám budu povídat,
v Galerii kresleného humoru Chodba v Klubu Čtrnáctka jsme měli letos krásně naplánovaných 6 výstav. Jak známo, člověk míní, pánbůh mění. Kdesi na ještě Dálnějším Východě než je Dálný Východ vypustili jakési zviřátko, které se pokusilo proletět celou zeměkoulí a zaplemenit ji svými rychle se množícími mutanty. Na vojenské katedře, kterou jsem celou a rád absolvoval, tomu naši velitelé říkali průzkum bojem. Naštěstí jsme to přežili, spousta lidí si pomohla k neskutečným majetkům, spousta lidí zemřela. Těch, co si pomohli, bylo víc.
Nám to bohužel nabouralo celý výstavní plán, ale pomalu jsme se vzpamatovali a naplánovali první letošní výstavu v Klubu Čtrnáctka. Při vernisáži 27. června ve 3 odpoledne se představí dva kreslíři, jeden je šéfredaktorem časopisu Tapír, pochází z Chebu a, jako jeden z mála našich karikaturistů, kreslí humor pro děti. Ale také maluje třeba obrázky na obličej.
Druhým je rodák ze Sázavy Radek Tupý. Má krásné obrázky, a ve své umělecké dráze se nevyhýbá skoro ničemu. Mnozí z Rataj nad Sázavou, zejména pak ratajští hasiči, si jej pamatují z jednoho z prvních hasičských plesů jako imitátora Elvise Presleyho.
Takže přijďte 27. června ve tři odpoledne připít oběma umělcům skvělým maďarským vínem a prohlédnout si jejich obrázky do Galerie Chodba v Klubu Čtrnáctka v Ratajích! (nad Sázavou)
A možná přijede i Oldřich Nový, známý filmový milovník krásných žen a egyptských cigaret…
No, co vám budu povídat!
Ota Kmínek
Klub Čtrnáctka Rataje nad Sázavou
Červen 2020

19. 10. 201915:00
Vladimír Menšík v karikatuře / vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy karikatur Vladimíra Menšíka.

Vladimír Menšík. Jeden z největších československých komiků by se 9. října dožil devadesátky. Zastavte se ve Čtrnáctce v Ratajích nad Sázavou a přijďte si s námi připít při vzpomínce na jeho mistrovství.

vernisáž se koná v Klubu Čtrnáctka / Náměstí Míru 14, Rataje nad Sázavou

Spolupořadatelem akce je Česká unie karikaturistů. Karikatura v propagaci je od Miroslava Kemela.

28. 9. 201920:00
Michal Ambrož & Hudba Praha
Michal Ambrož se vrátil na pódia s novou sestavou své kapely Hudba Praha a Pivovárek bude jejich další zastávka.

Když se Michal Ambrož v roce 2016 vrátil po nemoci na pódia, postavil kolem sebe novou sestavu Hudby Praha. Inspirativní spolupráce s výbornými muzikanty mladší generace, včetně dvou zpěvaček, nyní vyústila v album nazvané jednoduše Michal Ambrož & Hudba Praha (Warner Music). Přestože má nahrávka současný zvuk, atmosférou navazuje na to nejlepší z počátků kapely v osmdesátých letech. Deseti písňovou kolekci produkovali Ambrožovi spoluhráči Radovan Jelínek, Matěj Belko a Michal Pelant. Role supervizora se ujal David Koller.

„V dobách, kdy jsme natáčeli s omezenou technikou, s různejma peripetiema, první desku Hudby Praha, tak to bylo období, které někteří hudební kritikové označovali jako období fernetové neboli hořko-sladké. A já myslím, že tato chuť nebo možná pro někoho i pachuť je cítit i z těchto nových písní. Chtěl jsem hudebně navázat na náladu první desky,“ říká o nahrávce Michal Ambrož, který se na albu vrací ke své písničkářské poloze z roku 1985.

Na zvukové podobě alba Michal Ambrož & Hudba Praha se podíleli noví spoluhráči: kytaristé Radovan Jelínek a Michal Pelant, klávesista a kytarista Matěj Belko, baskytarsta Jakub Vejnar, bubeník Roman Vícha, saxofonista Jakub Doležal nebo zpěvačky Tereza Kopáčková, Veronika Vítová a Markéta Foukalová. Osm textů napsal Michal Ambrož. Zbylé dva pocházejí od Petra Váši a J. H. Krchovského.

 

vstupné v předprodeji: 400 Kč
vstupné na místě: 450 Kč
předprodej se uzavírá 24. 9.

31. 8. 201915:00
Laco Torma / vernisáž výstavy
Zahájení výstavy slovenského kreslíře Laco Tormy v Klubu Čtrnáctka. Vernisáž byla přesunuta na 31. srpna!

Laco Torma je kreslíř, knižní ilustrátor a vydavatel. Valtický rodák absolvoval na Slovenské vysoké škole technické, což se odráží i v jeho kresbách - častá jsou technická témata s železnicemi a tunely (často v absurdních konstrukcích), figurální kresbu byste u něj hledali marně. Za svou tvorbu obdržel mnoho slovenských i mezinárodních výtvarných ocenění.

vernisáž se koná v Klubu Čtrnáctka / Náměstí Míru 14, Rataje nad Sázavou

 

Vyjádření galerie k přesunutí vernisáže z 3. 8. na 31. 8.:
Zdravím všechny kolegyně a kolegy malíře, kreslíře, grafiky, ale i muzikanty a vůbec příznivce kresleného humoru a nejvíce pak všechny, kteří máte rádi naši galerii Chodba v Ratajích nad Sázavou. Stala se věc, která se prý stává často, mně se však stala poprvé. Výstava, kterou mi Laco Torma poslal, zůstala na jakémsi překladišti České a Slovenské pošty v Břeclavi. A v této zemi není síla, která by ji dokázala uvolnit a poslat ještě o dalších 200 km dál do Středního Posázaví, jak se náš region jmenuje. Nepomohla ani prosba o předání kurýrovi, ani nabídka, že si ji osobně v Břeclavi vyzvednu. 
Takže: zítřejší vernisáž definitivně nebude. Nový termín je 31. srpna, dali jsme poštám trochu více času. 
A po vernisáži můžete navštívit Pivovárek, kam přijede zahrát a zazpívat další z mých kamarádů - Luboš Pospíšil.
Pozvánka přijde, těšte se jako vždy na krásné obrázky, na krásného autora, na krásného Vítka Hrabánka a samozřejmě na neméně krásného mne. 
Ota Kmínek - principál a galerista

31. 8. 201920:00
Luboš Pospíšil a trio
Do Pivovárku přijede v kvartetu s kapelníkem své doprovodné kapely 5P, klávesistou a kytaristou Ondřejem Fenclem (V. Merta, J. Hrubý, Schodiště, Hromosvod), baskytaristou Martinem Štecem (ex-Vltava, Ivan Hlas, M. Rottrová) a perkusistou Michalem Hnátkem.

Luboš Pospíšil zahájil svou hudební pouť v roce 1969 v řadách populárního C&K Vocalu a brzy se stal jeho nejoblíbenějším členem. Zásadně se podílel např. na průlomovém cd Generace, zejména v druhé půlce sedmé dekády se ale stále častěji prosazoval s písněmi, které z tvorby mateřského souboru vybočovaly a paralelně jezdil po tuzemských sálech sám s kytarou.

Na první sólovou desku si musel Pospíšil z dobových důvodů počkat až do roku 1983, uzrála ale jako nejlepší víno. LP Tenhle vítr jsem měl rád se ve své době stalo bombou. Pospíšilův charakteristický rejstřík v kombinaci s poetickými texty básníka Pavla Šruta přinášel zcela unikátní styl, zpěvák se rázem postavil po bok interpretů typu Vladimíra Mišíka. S novou kapelou 5P, mezi jejímiž členy nechyběl Bohumil Zatloukal (ex-Jasná páka), David Koller nebo Michal Pavlík (dnes Čechomor), vyprodával v letech 1982-88 sály po celé republice. Dvě další řadová alba pokračovala v tradici úspěšného debutu, na sklonku osmdesátých let Pospíšil a Koller podpořili R. Hladíka v na čas obnoveném Blue Effectu.
Po roce 1990 Luboš Pospíšil vydal několik dalších alb, nejprve s členy Hudby Praha, později s kutnohorskými muzikanty pod značkami Biograf a LPG.

Čas na změnu nastal v létě 2007, kdy se Pospíšil obklopil o dvě až tři generace mladšími muzikanty a na prahu šedesátky se pustil do zásadní etapy pod obnovenou značkou 5P. Tři řadová alba korunovaná aktuální Soukromou elegií (2014) spustila novou lavinu zájmu. Turné střídá turné, výjimkou poslední dobou nejsou vyprodané sály, aktuálně běží šňůra koncertů s názvem Route 66 reflektující vydání supraphonského boxu s kompletní diskografií a bonusy, předloni Luboš vstoupil do Beatové síně slávy a obdržel zlatou desku za nadstandardní prodeje zmíněné "řadovky" Soukromá elegie... Mladí muzikanti omladili svého Luboše, lze směle hovořit o comebacku.

 

vstupné v předprodeji: 300 Kč
vstupné na místě: 350 Kč
předprodej se uzavírá 27. 8.

vstupenky je možno zakoupit na místě

 

3. 8. 201920:00
Bratři Ebenové
Bratři Ebenové - to je spojení muzikantského umu a laskavého humoru.

V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční. Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

 

vstupné v předprodeji: 400 Kč
vstupné na místě: 450 Kč
předprodej se uzavírá 30. 7.

13. 7. 201920:00
Věra Martinová
Byť je Věra Martinová často nazývána "první dámou české country" či "stálicí domácí populární hudby", sama se cítí být především muzikantkou tělem a duší, která je otevřena všem hudebním inspiracím a vlivům.

V roce 2016 vydala zpěvačka Věra Martinová exkluzivní komplet s názvem JAKO DŘÍV, který připomíná třicet úspěšných let na sólové dráze. A novinkami také prezentuje její aktuální současnost. Jde o první velký výběr největších hitů interpretky z let 1986 - 2016. Toto výjimečné trojalbum představuje všechny hudební proměny Věry Martinové. Dokazuje bohatost hudebních stylů, jimiž prošla nebo se nechala inspirovat. Připomíná řadu excelentních autorů a interpretů, s nimiž Věra Martinová spolupracovala (Michal Tučný, Jaromír Nohavica, Pavel Vrba, Ivan Hlas , Pavlína Jíšová, Ivo Viktorin a řada dalších). Byť je často nazývána „první dámou české country“ či „stálicí domácí populární hudby“, sama se cítí být především muzikantkou tělem a duší, která je otevřena všem hudebním inspiracím a vlivům. A  chce své posluchače příjemně překvapovat pěknými písničkami s kvalitními texty. Více než 60 snímků je toho důkazem. Věra Martinová je výraznou osobností naší hudební scény s nezaměnitelným stylem. Výčet jejích skladeb hovoří za vše.

 

vstupné v předprodeji: 400Kč
vstupné na místě: 450 Kč
předprodej se uzavírá 9. 7.
všechny vstupenky jsou k sezení

29. 6. 201911:00
Rataják
Jízda veteránů do vrchu

Dovolujeme si vás pozvat na 9. ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou. Rataják má jen základní pravidla: začíná startem, končí cílem, jedou se dvě kola a měří se časy. Ale jen pro to, aby se všichni, kteří dojedou na 1. místě dokázali o to první místo podělit. Závod se také nedělí na kategorie podle roku výroby, protože když má v cíli stejný rozdíl časů předválečná JAWA nebo BMW z šedesátých, nač rozlišovat? Startér Ratajáku dobře ví koho pustit na trať dříve, a koho pozdržet, aby nebyl ohrožen předjezdec.

 

>> více informací a přihláška

15. 6. 201920:00
Záviš
Samotný kníže pornofolku zahraje svým poddaným!

Pornofolkový kníže Záviš ukojí svou náloží prasečinek i ty nejhorší devianty z Rataj a širokého okolí!

vstup od 18 let

 

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 11. 6.

1. 6. 201920:00
Buzerant
Divadlo Zaseto přijede s novým představením Buzerant v režii Martina Čermáka.

MONOGAMIE JE ROZHODNUTÍ. ALE JE STEJNĚ OBTÍŽNÉ, JAKO PŘESTAT KOUŘIT.

Kominík Bohouš, ač ženatý s Marií, odjíždí se svým milencem motorkářem Sašou na víkend do lázní. Tam Bohouše přijede zkontrolovat manželka Marie.

 

Hrají: Bohouš: Martin Procházka, Saša: Michal Kozelka, Marie: Hana Kostrhúnová, Ludmila: Lena Ondráčková, Výběrčí: Jindřich Kopáček, Luděk Munzar: Luděk Žilka, Kamil Munzar: Ondřej Cimpl, Monika Munzarová: Monika Žilková
Režie: Martin Čermák

 

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 28. 5.

18. 5. 201920:00
Jesse Ballard, Joe Kučera a Jan Hrubý
Mimořádné hudební setkání tří muzikantů ze tří různých zemí a různých stylových oblastí.

Kalifornský folkrockový zpěvák a kytarista Jesse Ballard, legenda českých rockových houslí Jan Hrubý a berlínský jazzový saxofonista Joe Kučera ve společném hudebním projektu "Společné světy / Tour 2019". Společné koncerty tria se v loňském roce setkaly s velkým ohlasem u posluchačů nejen u nás, ale také v Německu a hudebníci sami projevili přání si společně ještě znovu zahrát. Koncert tria  je postaven na autorských písních Jesse Ballarda doplněných několika covery (Dylan, Charles, Van Morrison), nacvičené části se střídají s právě improvizovanými pasážemi, kde se odráží momentálnínálada a emoce nejen samotných muzikantů, ale i přítomných diváků. Každý koncert je proto trochu jiný a každý má svoji specifickou atmosféru. Na závěr květnového turné míří trio Ballard & Hrubý & Kučeraspolečně do studia, kde se pokusí přenést tuto atmosféru živých koncertů i do podoby stříbrného disku. Nenechte si ujít možnost být přitom!

 

vstupné na místě: 250 Kč
vstupenky budou na místě k zakoupení

4. 5. 201915:00
Roman Kelbich a Tomáš Pekárek / výstava
PEKELně vtipná výstava!

Zveme vás na společnou výstavu kresleného humoru dvou autorů, Tomáše Pekárka a Romana Kelbicha. V jejich tvorbě najdete jak kreslené vtipy, tak karikatury nebo komiksové stripy. Jejich náměty jsou různé, od laskavých zvířecích vtipů až po politickou satiru. Oba se narodili v dubnu, jsou členy České unie karikaturistů, přispívají do časopisu Tapír a oba čtou rádi komiksy. Jejich dalším společným zájmem je rocková muzika. Přijďte se pobavit nad jejich PEK-KELně vtipnými výtvory!
Na vernisáži vystoupí hudebník Dan Černý.

Výstava se koná v Klubu Čtrnáctka (Náměstí Míru 14, Rataje nad Sázavou). Výstava je po vernisáži přístupná po telefonické domluvě na 602 292 832.

vstupné zdarma

4. 5. 201920:00
Kamil Střihavka a akustické trio
Kamil Střihavka - rocková legenda oslovující již dvě generace fanoušků, majitel nezaměnitelného a fenomenálního hlasu vystoupí v Pivovárku s akustickým triem.

Kamil Střihavka se pohybuje na tuzemské scéně již od 80. let. Zprvu vystupuje jako leader kapely Motorband, později spolupracuje s Bárou Basikovou, Annou K., kapelou Wanastovy Vjeci. Příkladnou „supergroup“ bylo 1992 trio BSP (plným názvem Ota Balage For Kamil Střihavka By Assistance Michal Pavlíček), v kterém se Střihavka sešel s klávesistou Otou Balážem (ex–Tango, Nová růže) a kytaristou Michalem Pavlíčkem (Pražský výběr, Stromboli, Výběr, Big Heads). Střihavka exceloval v muzikále Jesus Christ Super Star, Johanka z Arku a Excalibur.

obsazení:
Kamil Střihavka - zpěv, Petr Henych - akustické kytary, Martin Ivan - kontrabas, Patrik Sas - bicí nástroje, Ondřej Klímek - saxofon, flétna

 

vstupné na místě: 450 Kč
vstupenky budou na místě k zakoupení

20. 4. 201920:00
Precedens
Kultovní kapela Precedens s vokalistkou Ivou Marešovou otevře novou sezónu akcí v Pivovárku!

Historie Precedens sahá až do roku 1982, kdy kapelu založili Martin Němec a Jan Hedl. Precedens v 80. letech debutovali zcela zásadní rockovou nahrávkou "Doba ledová". Rockové melodie a syntetizéry skvěle doplňovala tehdejší vokalistka Bára Basiková (jejíž sólovou kariéru nastartoval právě Precedens), která také stála za působivou a neokoukanou pódiovou stylizací.

Kapelou prošlo mnoho hudebníků (Petr Kolář, již zmíněná Bára Basiková) a po několika pauzách začali v posledních letech opět vystupovat. Jako zpěvačka exceluje od roku 2016 Iva Marešová (Razam, Čechomor, Blue effect a další). 

 

vstupné v předprodeji: 300 Kč
vstupné na místě: 350 Kč

Rezervační systém je v tuto chvíli již uzavřen. Vstupenky budete moci zakoupit i na místě.

29. 3. 201920:00
Hasičská zábava
Hasičská zábava pořádaná sborem dobrovolných hasičů Rataje nad Sázavou.

V pátek 29. 3. se v Klubu Pivovárek uskuteční tradiční hasičská zábava. K poslechu zahraje Zatím Anna.
Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Rataje nad Sázavou.

Předprodej vstupenek na Úřadu městyse Rataje nad Sázavou. Pro více informací kontaktujte Janu Vyhnánkovou (vyhnankovajana@seznam.cz)

16. 2. 201912:00
Masopust
Masopustní průvod přes Rataje!

Přijeďte se podívat na jedinečný ratajský masopust! Sejdeme se 16. února ve 12 hodin na nádvoří ratajského zámku, účastnit se můžete v maskách, i bez nich. Ve 13 hodin vyjde průvod masek, který půjde do horních Rataj a zpátky na zámek. V Zámeckém šenku pak bude pokračovat zábava.

Masopust pořádá SDH Rataje nad Sázavou.

Ubytovat se můžete v Penzionu Čtrnáctka.

29. 9. 201820:00
Schovanky
Legendární dámská country skupina Schovanky uzavře sezónu v Pivovárku.

Schovanky založil v roce 1971 Jan Krisťák Čapek jako 1. dívčí country kapelu v Evropě. Za dobu existence uskutečnily více než 4000 vystoupení, hrály téměř ve všech evropských zemích, ale i na Kubě a v Asii. Schovanky natočily několik desítek televizních vystoupení, pořadů a klipů, zahrály si v několika filmech a televizních seriálech.

Kapelou prošlo do dnešní doby 33 Schovanek. Zhruba v roce 1982 nastupuje do kapely Věra Martinová, která po natočení svého 1. hitu "Malý dům nad skálou" odchází na sólovou dráhu. Základní kádr skupiny, který se od 80. let nezměnil, tvoří čtyři hudebnice - Jana Marášková, Věra Kočišová, Míla Solařová-Plochová a Alena Solařová. V roce 1991 k 20. výročí založení kapely uspořádaly Schovanky 1. Truck and Country festival u nás. Na velký Strahovský stadion se tehdy sjelo téměř 100 trucků z celé Evropy. Sobotní večerní galakoncert Schovanek, který natáčela Česká televize, sledovalo na stadionu více než 60 000 diváků. Na svých cestách po světě se Schovanky potkaly na stejných pódiích s takovými hvězdami, jako např. Emmylou Harris, Stella Parton, Willie Nelson, ale i Karel Gott, a zazpíval si s nimi i Johnny Cash. Od poloviny 90. let spolupracovaly s Karlem Černochem a Karlem Zichem.

 

Předprodej je již uzavřen. Vstupenky si nyní můžete rezervovat.
vstupné na místě: 300 Kč

15. 9. 201820:00
Dan Bárta & Robert Balzar Trio
Projekt Roberta Balzara, Jiřího Levíčka, Kamila Slezáka a Dana Bárty vychází z jazzu, ale objevují se v něm i popové prvky.

Dan Bárta & Robert Balzar Trio jsou spojením vysoce hodnocené a oblíbené autorské a interpretační formace české jazzové scény a multižánrového populárního zpěváka a autora, jehož eklektická tvorba koření spíše v rocku a soulu, jakkoli je její zařazení sem jen orientační vzhledem k těžišti textové tvorby v mateřském jazyce, češtině. Stylově patří toto spojení někam na pomezí jazzu a popu, jejich společná tvorba je navíc částečně konceptuální a syntetická. Sestava RBTria se několikrát obměňovala až k dnešní podobě, kdy RBTrio tvoří kontrabasista Robert Balzar, pianista Jiří Levíček a hráč na bicí nástroje Kamil Slezák. Dan Bárta s RBTriem spolupracuje od roku 1999, jejich dílo i oni sami byli mnohokrát oceněni výročními hudebními cenami, Czech Music Awards, jak v žánrových, tak v hlavních kategoriích. Jejich první společná deska, Theyories, vyšla v roce 2010, následovala živá nahrávka Jazz in Box v roce 2015, pořízená v Düsseldorfu. Kromě své domoviny vystupovali úspěšně v řadě evropských zemí a USA.

V současné době tento Quartet pracuje na nové desce, kterou natáčí v New Yorku, v Sear Sound Studiu se zvukařem Jamesem Farberem a bude složena převážně z vlastních skladeb.

 

Vstupenky je nyní možno pouze zarezervovat, předprodej je již uzavřen.

8. 9. 201815:00
Kingdom Come: Deliverance - výstava
Výstava k českému hernímu hitu Kingdom Come: Deliverance v Ratajích nad Sázavou

Pojďte a poslyšte pověsti dávných časů…
Takto začíná jedno z nejznámějších českých děl Aloise Jiráska Staré pověsti české. Kniha, kterou četly, učily se a někdy jen musely číst celé generace.

Je jiná doba. Doba nejrůznějších elektronických vynálezů, které nám více či méně zpříjemňují, ale někomu také znepříjemňují život. Mezi tyto vynálezy, nebo spíš nápady patří obrovská a nepřeberná plejáda her. Her chytrých, někdy geniálních a někdy bohužel, a těch je většina, nepředstavitelně hloupých.

Mezi těmi geniálními stojí na špičce produkt české party nadšenců, hra s názvem Kingdom Come: Deliverance. Což se dá přeložit třeba jako: Přijď království Tvé: Vysvobození. Hra, která se odehrává na území středního Posázaví, je situována do Stříbrné Skalice, Sázavy, Rataj nad Sázavou a některých kdysi významných obcí na cestě mezi těmito městy. Tudy putuje syn kováře Jindřich (Henry) a na své cestě, jako ve správném rytířském románu, je vystaven mnohým nebezpečím, někdy i velmi svůdným.
Ale to bych již o hře Kingdom Come: Deliverance prozradil víc, než chci.

Přijďte se podívat 8. září ve 3 odpoledne před Klub Čtrnáctka, kde se setkáte s tvůrci a autory hry. Na krátké vycházce poputujete s těmito skvělými lidmi od Čtrnáctky na hrad Pirkštejn, kde Vás pozdraví současný správce hradu, pak se vydáme na bývalý Horní hrad – dnes Zámek a skončíme v Pivovárku, kde si promítneme několik ukázek ze hry. Ve Čtrnáctce uvidíte nádherné fotky ze hry, pár rekvizit a na konci cesty se občerstvíte skvělým mokem, kterému se již tenkrát říkalo Pivo.

Tedy: Pojďte a poslyšte pověsti dávných časů, slyšte, co se dochovalo z temnoty věků, hleďte, co zůstalo z předešlých pokolení, jež se klaněla bohům. Jež obětovala studánkám, jezerům, řekám a svatému ohni…

25. 8. 201810:00
Krásná Vyhlídka
Krásná Vyhlídka - úklid dobrovolníků v Ratajích nad Sázavou. Nejsme lhostejní k místu, kde žijeme a víme, že náš domov nekončí za dveřmi, ale pokračuje do veřejného prostoru.

Rozhodli jsme se zorganizovat dobrovolnickou akci Krásná Vyhlídka - úklid pěšiny v úseku Zámek Rataje nad Sázavou - Vyhlídka.
Pokud chce někdo poznat Rataje, určitě si prošel ani ne kilometrovou trasu, která vede z historického centra městysu ke krásnému výhledu na Rataje, Ledečko a řeku Sázavu. Tento úsek je ale také zanesen odpadky, které nepozornému turistovi vyklouznou z kapes. Pojďme společnými silami přispět ke kráse přírody, která Rataje obklopuje.

Dobrovolníkům poskytneme gumové rukavice, pytle na odpadky a vodu. Dobrovolníci budou mít také snížené vstupné na koncert Jaroslava Hutky, který se koná 25. 8. 2018 od 20 hodin v Klubu Pivovárek.
Dobrovolníci se registrují přes tento formulář: http://bit.ly/krasna-vyhlidka nebo na telefonním čísle 721 292 490.

S sebou si vezměte:
- pevnou obuv
- odpovídající oblečení
- svačinu
- uvítáme i dobrovolníky s pevnějšími rukavicemi na vytrhání kopřiv podél pěšiny

Partnerem akce je městys Rataje nad Sázavou, který zajistí následný svoz odpadu na skládku.


Přijďte ukázat, že vám není lhostejné, jak vypadá místo, ve kterém žijeme!

25. 8. 201820:00
Jaroslav Hutka
Při 50. výročí od příchodu sovětských vojsk do Prahy u nás vystoupí signatář Charty 77 Jaroslav Hutka.

Jaroslav Hutka - hudebník, básník, spisovatel a signatář Charty 77, který byl roku 1978 donucen k emigraci, se letos podruhé vrací do Pivovárku. Při minulém koncertě jsme oslavovali 23 let od pádu komunismu v Čechách a posílali pohlednice na podporu Pussy Riot, které byly tehdy po jedné ze svých akcí prezidentem Putinem uvězněné.
V posledním roce se v české politice odehrálo několik událostí, které naši zemi můžou směřovat opět do náručí nebezpečných ideologií. Jaroslav Hutka, je jedním z nejpovolanějších, kdo se k těmto změnám mohou vyjádřit.

 

vstupenky v předprodeji: 200 Kč
vstupenky na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 21. srpna, nebo vyprodáním vstupenek

11. 8. 201820:00
Lenka Filipová
Poklad české folk-rockové scény Lenka Filipová v Pivovárku!

Na scéně se pohybuje již od 80. let, za tu dobu stihla vydat přes 20 studiových alb (většina z nich platinová nebo zlatá). Působí také jako autorka hudby a řada jejích skladeb se stala velkými a trvalými hity. Koncertovala ve většině zemích Evropy, v Japonsku, USA, Kanadě a Austrálii, získala Grand Prix na kytarovém festivalu v Nizozemských Antilách a českou Cenu Grammy. Podnikla koncertní turné s Francisem Cabrelem a byla hudebním hostem koncertu Céline Dion při jejím turné v Čechách. Po krátké odmlce nyní chystá další studiové album. 

vstupné v předprodeji: 390 Kč
vstupné na místě: 450 Kč
předprodej se uzavírá 7. srpna, nebo vyprodáním vstupenek

28. 7. 201820:00
Pražský výtěr
rock revivalová skupina hrající skladby od Led Zeppelin, Deep Purple a AC/DC

Pražský Výtěr byl založen na sklonku roku 1993 a hrál ve složení Roman Havrda (zpěv), Ruda Rožďalovský (kytara), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Polešovský (klávesy) a Slávek Kovařík (bicí).Postupem doby se v kapele měnili hráči, po dlouhou dobu jsme hráli v tomto obsazení: Alex McBeat (zpěv, kytara), Jiří Benda (klávesy), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Fidli Zdráhal (elektrické housle) a Tomáš Stloukal (bicí) s alternací Michala Koloucha Daňka.
Eliška Rezková, vítězka celostátní pěvecké soutěže Česko zpívá 2015, přichází do kapely na uvolněný post zpěváka po odchodu Alexe McBeata. Elišku začátkem roku 2016 nahrazuje další mladá skvělá zpěvačka Dora Bondy a kapelu dále doplňuje nadaný kytarista Kuba Loukota.


vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
rezervační systém je již uzavřený, vstupenky budou na místě

14. 7. 201817:00
Slavnostní závěrečný koncert Letní fagotové a hobojové akademie
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - zámek, Rataje nad Sázavou

Účastníci Letní fagotové akademie vystoupí na závěr letního kurzu pro hoboj a fagot a představí zde svou týdenní intenzivní práci. Uslyšíte sólové hráče, komorní soubory i velký dvouplátkový orchestr. 

Více na www.lfa-rataje.cz

13. 7. 201819:00
Na Pirkštejně o hoboji a fagotu
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - hrad Pirkštejn, Rataje nad Sázavou

Povídání o hoboji a fagotu s hudebními ukázkami. Vystoupí lektoři a účastníci Letní fagotové akademie 2018. 

Více na www.lfa-rataje.cz

12. 7. 201819:00
Od Bacha až po Zimmera
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - kostel sv. Jana Nepomuckého, Kutná Hora

Čtyřicet hráčů na hoboje a fagoty vystoupí pod taktovkou fagotisty a dirigenta Martina Petráka v Kutné Hoře. Komorní hudba barokních mistrů i filmové skladby součastnosti zahrají účastníci Letní fagotové akademie v Ratajích nad Sázavou.

Více na www.lfa-rataje.cz

7. 7. 201818:00
Česká filharmonie v Posázaví
Koncerty Letní fagotové a hobojové akademie - zámek, Rataje nad Sázavou.

Hobojisté a fagotisté České filharmonie vystoupí na zámku v Ratajích nad Sázavou a zahájí tak Letní fagotovou akademii. 
Vystoupí - Jana Brožková, Vladislav Borovka, Jiří Zelba - hoboj, Ondřej Roskovec, Tomáš Františ, Martin Petrák, Ondřej Šindelář - fagot, Olga Dlabačová - cembalo.

Více na www.lfa-rataje.cz

30. 6. 201814:00
Three Passes - Nepál
Promítání a povídání cestovatelské party z Rataj - letos byli již podruhé v Nepálu.

Povídání o tom, jaké je to být v Nepálu, žít v Nepálu a pít v Nepálu. O horách a lidech, setkání a náhodách. O zdolání třech průsmyků a taky o tom, proč se nám nechce na Everest.

vstupné dobrovolné

30. 6. 201820:00
Balada pro banditu
Příběh Nikoly Šuhaje a Eržiky v provedení divadelního souboru Jiřího Voskovce.

Původní muzikál Balada pro banditu je adaptací divadelní hry na téma Olbrachtova Nikoly Šuhaje loupežníka, který napsal Milan Uhde pro Divadlo na provázku. Podle této hry vznikl v roce 1978 stejnojmenný film režiséra Vladimíra Síse.

Hra v provedení Divadelního souboru Jiřího Voskovce měla premiéru v roce 2006. V novém provedení doznala jiného aranžmá i scény a až na dvě z hlavních rolí se herecké obsazení zcela změnilo. Velkou devizou hry je živá hudba pod vedením Jana Rejhona, který se také jako Nikola Šuhaj doprovází při všech písních na kytaru. Ve hře zazní celkem úctyhodných 21 známých písní v celkem 39 provedeních v sólových zpěvech, duetech, či s doprovodem celého souboru. Další zajímavostí hry je, že žádný z účinkujících neopustí po celou dobu hry jeviště.

režie: Martin Kovářík
fotografie: Vladimír Trmal

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 26. června, nebo vyprodáním vstupenek
Předprodej vstupenek je bez rezervace sedadel, svá sedadla si vyberete na místě.

23. 6. 201811:00
Rataják
Rataják - jízda veteránů do vrchu

Dovolujeme si vás pozvat na 8. ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou. Rataják má jen základní pravidla: začíná startem, končí cílem, jedou se dvě kola a měří se časy. Ale jen pro to, aby se všichni, kteří dojedou na 1. místě dokázali o to první místo podělit. Závod se také nedělí na kategorie podle roku výroby, protože když má v cíli stejný rozdíl časů předválečná JAWA nebo BMW z šedesátých, nač rozlišovat? Startér Ratajáku dobře ví koho pustit na trať dříve, a koho pozdržet, aby nebyl ohrožen předjezdec.

 

>> Více informací a přihláška

1. 6. 201820:00
Oskar Petr a band
Vzpomínka na Marsyas

Přední čeští muzikanti z nedávné sestavy Marsyas v čele s hitmakerem non plus ultra Oskarem Petrem vyjíždějí na sérii koncertů věnovaných vzpomínce na legendární protagonistovu „alma mater“. Základem playlistu jsou perly z prvního období Marsyas jako Zmrzlinář, Dům z obilí, Dívka z plakátu, Hrnek, Břímě, Dětský šaty, Karolína nebo Větrem nech se vést. „Oskarovky“ si přirozeně odzpívá autor osobně, na „kalandrovky“ si stejně jako v sestavě Marsyas 2014 troufá o generaci mladší klávesista a kytarista Ondřej Fencl (m.j. 5P Luboše Pospíšila, trio s V. Mertou a J. Hrubým, atd.) Citlivě šlapající doprovod pak obstarají hudebníci, u nichž sedí souhrnný přívlastek „je někdo, s kým tihle kluci nehráli?“ aneb David Landštof na bicí, Josef Štěpánek na kytary a Matěj Belko na baskytaru (m.j. spoluhráči Davida Kollera, Marty Kubišové, Lenky Dusilové, Lucie Bílé, Wabiho Daňka, Druhé trávy, Xindla X, Slzy, Kláry Vytiskové…).
„Sestava z nedávných let a hlavně ty písně nám všem chybí, tak jsme rádi, že to dopadlo a sejdeme se zase na pódiu. Bohužel už bez Zuzany Michnové, která je nejen neřízenou střelou, ale také nenahraditelnou ženou; přirozeně tedy nebudeme hrát písně, které zpívala a složila Zuzka, ale oskarovky a kalandrovky, jichž je naštěstí také dost a jsou podobně krásné“ glosuje kapelník Ondřej Fencl.


vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 28. května, nebo vyprodáním vstupenek

19. 5. 201820:00
LANUGO
Lanugo vychází z jazzu, ve kterém kombinují pop i elektroniku. V roce 2014 se jejich album umístilo mezi top 10 českými alby v žebříčku sestaveném iReportem. V letošním roce se chystá vydání čtvrtého studiového aba.

V roce 2009 spatřil světlo světa eponymní debut, který kapela vydala u jazzového vydavatelstvi Animal Music, ačkoliv pro LANUGO je nezávislý pop a jazz spíše jednou z mnoha příchutí. Na konci roku 2011 bylo na Nové scéně Narodního divadla pokřtěno druhé album. LANUGO, 2011, které skupina vydala již ve vlastní produkci. Za tuto desku si Lanugo vysloužili nominaci na cenu Apollo – prestižní ocenění hudebních kritiků - a slavní belgičtí Hooverphonic si je v roce 2012 vybrali jako partnera v rámci svého pražského koncertu. V roce 2013 vydala skupina nové EP, které bylo první ochutnávkou alba 2014.

Deska LANUGO, 2014 se rodila tři roky a vznikla i díky podpoře fanoučků, kteří na její nahrání  přispěli přes crowdfundingový portál HITHIT. Album bylo zařazeno do TOP 10 českých alb roku 2014 (iReport). V dubnu 2015 skupina pokřtila v pražském Roxy 2vinyl posledního alba rozšířeného o 4 bonusové skladby. Začátkem roku 2016 vychází nový singl jménem Holka doprovázený novou edici merchandisingu, který na sobě nese lanugovský kód pro volné stažení nové skladby z lanugo.cz. V letošním roce plánují LANUGO vydání nové alba.
foto: Jan Durina

 

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 15. května nebo vyprodáním vstupenek

6. 5. 201815:00
vernisáž: Pavel Rychtařík
vernisáž výstavy kresleného humoru Pavla Rychtaříka v Klubu Čtrnáctka

Zveme vás na vernisáž výstavy kresleného humoru našeho skvělého kamaráda a vynikajícího kreslíře Pavla Rychtaříka, jehož věk můžeme matematicky vyjádřit konstatováním, že se rovná 13. prvočíslu řady od nuly do padesáti. Jisté je však to, že jeho humor, podaný skvěle zvládnutou kresbou, je podstatně méně zamotaný, než konstatování o jeho věku.


Stavte se tentokrát v neděli, 6. května ve tři odpoledne v Klubu Čtrnáctka v Ratajích nad Sázavou na vernisáž kreseb Pavla Rychtaříka!

5. 5. 201820:00
Kajínek - divadelní komedie
Divadlo Zaseto představuje vlastní vizi útěků nejznámějšího vězně Jiřího Kajínka.

V divadelní autorské  komedii se stejnojmenným názvem, poodhaluje skutečné důvody útěků na svobodu a vykresluje temné pozadí špiček policejních sborů.

K tomuto tématu říká principál divadla Matin Procházka: “Neřešíme v příběhu vinu a trest propuštěného známého vězně Jiřího Kajínka, nebo okolnosti, které vedly k jeho uvěznění. Naším cílem bylo ukázat divákům humornou formou policejní aparát a divadlem vykonstruované důvody útěku tohoto známého vězně. Neděláme si legraci s Jiřího a z celé kauzy. Děláme si srandu z vlastní vymyšlené konstrukce,” poznamenává autor scénáře.

Divadlo sáhlo k tomuto námětu ještě v době, kdy si Jiří Kajínek odpykával svůj trest. Nápad zpracovat toto téma vzniklo náhodně v roce 2016, když Procházkovi zůstaly policejní uniformy z pravě dokončeného celovečerního filmu „Pavel“, který produkoval. V komedii Kajínek, která přichází na divadelní prkna v autorské hře jako první svého druhu, uvidí diváci fiktivní pohled do útrob věznice a plzeňské policejní centrály. Přináší pohled na chaotické policejní složky. V příběhu se rozkrývají divadlem smyšlené důvody Kajínkových útěků, tedy především hledání klidu před dosahem médií a otravných obdivovatelek této vězeňské celebrity. Zparodovaný námět dává inscenaci velký prostor pro komedii. Výklad divadla Zaseto, tak může přitáhnout pozornost na jejich celou dosavadní tvorbu, která zahrnuje již čtvrtou sezonu celou škálu vtipů, které jsou tvořeny od jemných vrstev, až po černý humor.

autor: Martin Procházka
režie: Martin Čermák
Divadlo ZASETO
délka: 80 minut, bez přestávky
žánr: komedie  / 16+

vstupné v předprodeji: 200 Kč
vstupné na místě: 250 Kč
předprodej se uzavírá 1. května, nebo vyprodáním vstupenek
Předprodej vstupenek je bez rezervace sedadel, svá sedadla si vyberete na místě.

 

21. 4. 201820:00
Jelen + K. M. Tichá - VYPRODÁNO
Kapela Jelen třeba nedávno vyprodala úplně celé Fórum Karlín i brněnské SONO, odkud koncert živě přenášela Česká televize. Na poličkách oprašují několik svých sošek Andělů a už se těší na zahájení sezóny v Pivovárku!

Kapela Jelen, zformovaná kolem frontmana Jindry Poláka, odehrála svůj první koncert v roce 2013. Za tak krátkou dobu ušli dlouhou cestu a z neznámé předkapely se stala jedna z hlavních skupin na české scéně. Vychází z country, které se nebojí říznout blues nebo folkem - výsledkem je živá a energická show. V roce 2017 vydali desku Živě v Lucerně (záznam ze křtu desky Vlčí srdce) a zpěvník se svými populárními hity. 

 

Vstupenky jsou vyprodané.

30. 3. 201820:00
Hasičská zábava
Hasičská zábava pořádaná sborem dobrovolných hasičů Rataje nad Sázavou. Vystoupí kapela Studio 95.

V pátek 30. 3. 2018 se v Klubu Pivovárek uskuteční tradiční hasičská zábava. K tanci a poslechu zahraje Studio 95.
Akci pořádají dobrovolní hasiči Rataje nad Sázavou.

Předprodej vstupenek na Úřadu městyse Rataje nad Sázavou. Pro více informací kontaktujte Janu Vyhnánkovou (vyhnankovajana@seznam.cz)

14. 10. 201720:00
Ivan Mládek Banjo Band
Koncert je nyní vyprodaný, nejsou již možné další rezervace.

Hudebně-zábavný celovečerní program skupiny Ivana Mládka.

Ivan Mládek tvoří nesatirický, nepolitický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu, kterém interpretuje jak Ivan Mládek, tak i ostatní členové jeho „panoptika“. V minulém roce oslavil Banjo Band 50 let a jejich nejznámější song, "Jožin z bažin," 40. výročí.

9. 9. 201719:00
Tomáš Kočko & Orchestr
Tomáš KOČKO & ORCHESTR - world music inspirovaná moravskou tradiční hudbou. POZOR - na přání kapely začátek přesunut již na 19. hodinu!

Dvojnásobní držitelé ceny Anděl za album roku, jejich aktuální album Velesu bodovalo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts, album Do kamene tesané aneb Ondráš se stalo předobrazem polského divadelního představení Ondraszek - pan Łysej Góry... Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždějí Evropu od Ruska až po Irsko, hrají na festivalech folklórních, folkových, rockových i metalových. Zatímco jejich první album - Horní chlapci - je folkovým holdem valašskému básníkovi Ladislavu Nezdařilovi, CD - Cestou na jih - je ethnorockovým putováním folklórními regiony Moravy ze severu na jih. A v rozpětí mezi těmito alby najdete hudbu Tomáše Kočka a jeho Orchestru. World music s moravskými kořeny. 

26. 8. 201720:00
Pražský výtěr
Omlouváme se, ale koncert byl ze strany kapely zrušen!

rock revivalová skupina hrající skladby od Led Zeppelin, Deep Purple  a AC/DCPozor

Pražský Výtěr byl založen na sklonku roku 1993 a hrál ve složení Roman Havrda (zpěv), Ruda Rožďalovský (kytara), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Polešovský (klávesy) a Slávek Kovařík (bicí).Postupem doby se v kapele měnili hráči, po dlouhou dobu jsme hráli v tomto obsazení: Alex McBeat (zpěv, kytara), Jiří Benda (klávesy), Mirek Cmíral (baskytara), Jan Fidli Zdráhal (elektrické housle) a Tomáš Stloukal (bicí) s alternací Michala Koloucha Daňka.

Eliška Rezková, vítězka celostátní pěvecké soutěže Česko zpívá 2015, přichází do kapely na uvolněný post zpěváka po odchodu Alexe McBeata.

Elišku začátkem roku 2016 nahrazuje další mladá skvělá zpěvačka Dora Bondy a kapelu dále doplňuje nadaný kytarista Kuba Loukota.

5. 8. 201720:00
Zdeněk Vřešťál a Neřež
Neřež je hudební skupina volně navazující na legendární Nerez.

Skupina Neřež vznikla v roce 1998. Stalo se tak poté, co Jarek Nohavica rozpustil svou Kapelu a začal vystupovat opět sám. V Kapele vystupovali i dva zakládající členové legendární skupiny Nerez – Vít Sázavský a Zdeněk Vřeštál. Vznikla nová hudební skupina, která existuje plných 19 let, má za sebou 8 řadových alb, šestnáctiletou (a stále trvající) spolupráci s Marií Rottrovou, společné koncerty s Romanem Dragounem nebo s historicky první slovenskou Superstar Katkou Koščovou, hudbu k filmu Román pro muže, hudbu pro obě dvě řady velice úspěšného seriálu Vinaři a další úspěchy. V repertoáru Neřež najdete novinky, hity i klasiku z repertoáru legendárních Nerez. Hlavní zpěváci Neřež Vít Sázavský a Zdeněk Vřeštál spolu vystupují neuvěřitelných 38 let a jak tvrdí, stále je muzika baví.

8. 7. 201717:00
LFA
5. ročník Letní fagotové a hobojové akademie bude zahájen koncertem v Rytířském sálu ratajského zámku.

Letní fagotová a hobojová akademie bude probíhat v Ratajích nad Sázavou od 8. do 15. července 2017.

 

Srdečně zveme na tyto koncerty:

8. 7. Česká filharmonie v Posázaví - Zámek, Rataje nad Sázavou

Koncertem nás provede generální ředitel České filharmonie David Mareček a těšit se můžete na Vladislava Borovku, Ondřeje Roskovce, Martina Petráka, Tomáše Františe, Martina Levického a Olgu Dlabačovou. Dále talé vystoupí Denisa Beňovská, Tereza Matoušková, Markéta Davidová a Kateřina Kmínková, které tvoří dívčí fagotové kvarteto Dudlajdá fagotiky.

 

13. 7. Koncert barokní hudby - kostel sv. Jana Nepomuckého, Kutná Hora

Srdečně zveme posluchače na jedinečný koncert klasické hudby, na kterém se představí více než 25 hobojistů a fagotistů z celé České republiky, včetně předních hráčů a členů České filharmonie. Uslyšíte díla sólová i komorní v podání účastníků Letní hobojové a fagotové akademie 2017, která se koná v Ratajích nad Sázavou. Na programu jsou díla J. S. Bacha, A. Vivaldiho, W. A. Mozarta a dalších, i modernějších autorů.

 

14. 7. Cesta do středověku - hrad Pirkštejn, Rataje nad Sázavou

koncert komorní hudby pod širým nebem a přednáška o hoboji a fagotu

 

15. 7. Slavnostní závěrečný koncert - Zámek, Rataje nad Sázavou

Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečný koncert 5. ročníku Letní fagotové a hobojové akademie v Ratajích nad Sázavou, kde v Rytířském sále ratajského zámku vystoupí všichni účastníci kurzů jak sólově, tak i v komorních tělesech. 
 

 

Více informací na www.lfa-rataje.cz

1. 7. 201711:00
Rataják
Již 7. ročník jízdy veteránů do vrchu Rataják.

Dovolujeme si vás pozvat na 7. ročník jízdy historických motorek a automobilů do vrchu Rataják v Ratajích nad Sázavou.

Rataják má jen základní pravidla: začíná startem, končí cílem, jedou se dvě kola a měří se časy. Ale jen pro to, aby se všichni, kteří dojedou na 1. místě dokázali o to první místo podělit. Závod se také nedělí na kategorie podle roku výroby, protože když má v cíli stejný rozdíl časů předválečná JAWA nebo BMW z šedesátých, nač rozlišovat? Startér Ratajáku dobře ví koho pustit na trať dříve, a koho pozdržet, aby nebyl ohrožen předjezdec. Přijeďte na jízdu, kterou tradičně pořádá Klub Čtrnáctka za neopominutelné pomoci Městyse Rataje nad Sázavou a místního Sboru dobrovolných hasičů a za ostražitého dohledu vrchního hofmistra Českého království Hynce Ptáčka z Pirkštejna. A pozor, letos prvně se můžete večer zúčastnit koncertu veteránů rocku, legend konce 60. let – kapely  the Primitives Group s původním frontmanem Ivanem Heinischem.

9,00 přejímka vozidel – Zámek, Předzámčí
11,00 start 1. kola – pod hradem
13,00 start 2. kola – pod hradem
15,00 vyhlášení výsledků


přihlášky na webu ratajak.klubpivovarek.cz
nebo písemně do Klubu Čtrnáctka

na místě bude možné přihlásit pouze stroje vyrobené
do roku 1939

maximální počet závodníků: 65
startovné: 300 Kč,
každý další z posádky pouze 100 Kč

1. 7. 201720:00
The Primitives Group
Audio-vizuální koncert kapely Primitives Group.

The Primitives Group byla česká psychedelic rocková skupina, která vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Jejími původními členy byli Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn a Karel Černý. Na název The Primitives Group se přejmenovala v roce 1967 a domovskou scénou jí byl smíchovský Music F Clubu. Skupina je označována za jednu z prvních skupin, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty. Primitives Group hráli, mimo jiné, písně od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. V letech 1967 a 1968 kapela zahrála na prvním československém beatovém festivalu a rok později se z důvodu emigrace Ivana Hajniše rozpadla. Na Primitives Group navázala v sedmdesátých letech 20. století skupina The Plastic People of the Universe, ve které také hraje kytarista, dnes klávesista Josef Janíček.

autor: Eva Maksová pro Musicweb.cz

 

vstupné v předprodeji: 160 Kč (předprodej se uzavírá 27. 6. ve 23:59:59)

vstupné na místě: 200 Kč

17. 6. 201720:00
Ivan Hlas trio
Ivan Hlas, Jaroslav "Olin" Nejezchleba a Norbi Kovács po několika letech opět v Ratajích!

Ivan Hlas, ikona české hudby, autor soundtracku Šakalí léta, za který dostal Českého lva, vystoupí v doprovodu Olina Nejezchleby a Norbiho Kovácse po třech letech opět v Pivovárku.

Trio ve složení Hlas - Nejezchleba - Kovács, ve kterém koncertují již od roku 2005, vydalo minulé léto desku "Krásnej dar", která si zasloužila výborné recenze.

Přijďte na jejich představení do Pivovárku!


vstupenky v předprodeji 160 Kč
vstupenky na místě 200 Kč

 

foto: Jan Malíř

 

20. 5. 201720:00
Michal Prokop trio
Koncert hudebního tria Michala Prokopa v souznění s kytarovým mágem Lubošem Andrštem a houslovým virtuosem Janem Hrubým.

Michala Prokopa není třeba dlouze představovat. Frontman kapely Framus Five, politik, moderátor a skladatel, ale zejména zpěvak s nezaměnitelným hlasem odehraje v Ratajích koncert v triu s jazzovým kytaristou Lubošem Andrštem a univerzálním houslistou Janem Hrubým. V této sestavě koncertují již od roku 1987 (s krátkou pauzou,) v roce 2004 vydali téměř hodinovou akustickou desku "Unplugged."

V roce 2007 vstoupil do Beatové síně slávy jako osobnost a letos, po 10 letech vstoupí i kapela Framus Five, jejíž součástí jsou samozřejmě i Andršt a Hrubý.

6. 5. 201715:00
Marek Simon
vernisáž výstavy karikaturisty Marka Simona v Klubu Čtrnáctka

Zahájení nové sezóny proběhne také v Klubu Čtrnáctka, kde první letošní kresby vystaví karikaturista Marek Simon. Vernisáž proběhne v 15 hodin před Klubem (Náměstí Míru 14, Rataje nad Sázavou.)

 

Karikaturista z Vysokého Mýta patří k mladším českým kreslířům.
Dnes 36letý autor začal publikovat již během studií na VŠ v roce 2000, ale v následujících letech svou tvorbu utlumil až do roku 2014, kdy se k ní opět naplno vrátil. I když naplno v tomto případě znamená kreslení po nocích, protože jindy mu na to nezbývá čas.
Přesto se nebývale rychle prosadil. Takřka okamžitě si jeho kresby našly místo v lokálních novinách, o rok později v nejnavštěvovanějším ekonomickém portálu Kurzy.cz a od roku 2016 je kreslířem celostátních novin Deník. V roce 2015 byl Českou unií karikaturistů vyhlášen Autorem roku a o rok později i Autorem roku 2016. To vše s jeho nezaměnitelnou kreslenou postavičkou, od které ho mnoho lidí odrazovalo, protože se vůbec nehodí pro novinovou satiru.
Co stojí za jeho úspěchem? Na jeho věk poměrně vyzrálý přehled, schopnost trefně vystihnout situaci a kromě humoru občas nabídnout i nosnější myšlenku. Nezřídka by si texty jeho kreseb zasloužily tesat do kamene.
Marek Simon

6. 5. 201720:00
Monika Načeva a Michal Pavlíček
Monika Načeva a Michal Pavlíček - významné osobnosti české hudební scény vystoupí poprvé i v Ratajích. Minulý rok vydali desku "Na svahu," na které bilancují svou dosavadní společnou tvorbu.

Monika Načeva a Michal Pavlíček se potkali při práci na debutovém albu Načevy  „Možnosti tu sou...“ v roce 1994. Michal Pavlíček zde citlivým způsobem zhudebnil básně Jáchyma Topola. Deska, stejně tak live vystoupení kapely Načeva, která byla složena z muzikantů, kteří nahrávali repertoár ve studiu, byly velmi úspěšné. Monika Načeva šla ale poté svojí hudební cestou hledat něco nového, řídící se svým vnitřním pocitem. S  M. Pavlíčkem se znovu potkala po dvanácti letech na malé vernisáži, kde spolu zahráli pár starých songů. A zjistili, že to funguje. Načeva přizvala Michala ke svému projektu s DJ -em Five, a v roce 2007 vznikla nová deska Mami. Akustický gig Načeva & Pavlíček je postaven na průřezu tvorby Načevy, hlavně z desek  Možnosti tu sou..., Nebe je rudý a Mami. V tomto pojetí nejvíce vyzní silné texty Jáchyma Topola, otevřený emocionální výraz Načevy a Pavlíčkova  nezaměnitelná dokonalá kytara.

24. 3. 201720:00
Hasičská veselka
Hasičská zábava pořádaná sborem dobrovolných hasičů Rataje nad Sázavou. Hraje Studio 95, bohatá tombola. Na čepu exkluzivně polotmavý Mouřenín 11°!

Hasičská zábava, kterou pořádá Sbor dobrovolných hasičů Rataje nad Sázavou. Zahraje Studio 95 ze Sázavy, bude bohatá tombola.

Vstupenky 150 Kč, v předprodeji na Úřadu městyse.

Pro více informací kontaktujte Janu Vyhnánkovou (vyhnankovajana@seznam.cz)

 

NA BARU EXKLUZIVNĚ

polotmavý Mouřenín 11°

Coca-Cola s rumem za 35 Kč

1. 10. 201619:00
Rodina je základ státu
Ochotnický spolek Uhlíř představí svou hru "Rodina je základ státu."
27. 8. 201615:00
Promítání z cesty do Nepálu
Promítání, vyprávění, vymýšlení si a klábosení o dubnové cestě do Nepálu místní ratajskou cestovatelskou bandou Markem, Robčou, Matějem a Davidem.
27. 8. 201620:00
Lenka Dusilová
Best of Pivovárek! Na Vaše přání jsme pozvali na letošek opět Lenku Dusilovou

Lenka Dusilová se po dvou letech vrací do Pivovárku i s Beatou Hlavenkovou.

Toto autorské duo je spojeno hlavně s kapelou Baromantika, která se zformovala kolem zpěvačky Lenky Dusilové. Za poslední album V hodině smrti získala ocenění Anděl v kategoriích zpěvačka roku a album roku.

 

Honza Průša / Musicserver.cz „Vím kam jít,“ zpívá Lenka Dusilová v „Tětiva“. Slogan, který by klidně mohl být už řádku let jejím mottem. Lenka si už dlouho dělá muziku po svém tak, jak ji cítí, a to, že ví, že je na správné cestě, dokládají její desky. Najít mezi nimi špatnou by se vám nepodařilo. Na takové nemá Lenka čas. Ty nenahrává. (…) Pořád je co objevovat. Je radost, poslouchat desku, která se nesvlíkne hned na prvním rande. „V hodině smrti“ si svá tajemství a náboj udrží možná i napořád.

6. 8. 201620:00
Krausberry
2016 - Best Of Pivovárek! Martin Kraus spolu s Krausberry opět přijede do Pivovárku

Předposlední koncert v rámci sezóny BEST OF PIVOVÁREK obsadili Krausberry v čele s Martinem Krausem. V Ratajích vystoupí již potřetí - poprvé jsme je pozvali v roce 2009 do Sokolovny a premiéru v Pivovárku si odbyli v roce 2013.

 

"To bylo někdy v létě 1984. Skončil jsem u Intráka, který spolu se mnou vyhodil skoro všechny. Takže to bylo docela snadný. Začali jsem zkoušet u Šimpanze (Ivana Dvořáka) a u jeho bráchy Richarda ve sklepě jejich vilky v Praze Na Babě. Byla to spíš zábava a sranda a nejdůležitější bylo posezení po zkouškách v hospodě, kde se všechno rozebíralo ještě teoreticky. V úplně první partě Krausberry hrál na basu Zdeněk Vřešťál, který byl jinak lyrický a melancholický folkař. No a ten vymyslel asi tak po sedmém pivu i název kapely. Měli jsme z toho dost legraci a těšili se, jak se to bude Intrákovi líbit. (jeho kapela se jmenuje Bluesberry) 

No a tak jsme měli kapelu i název a od podzimu jsem začali hrát. Naší domácí scénou se stal Junior klub Na Chmelnici, kde jsme pravidelné hrávali. Pak přibyly další v Praze i venku a všelijaký festivaly. Občas jsme se hádali, občas někdo odešel, někdo jinej přišel, ale furt to byla příjemná zábava.

Pak přišel převrat a já jsem měl pocit, že se má chodit na Stouny a Pink Floyd a Jethro Tull a tak. A že český kapely nihoho nemůžou zajímat. No a tak jsme v roce 91 přestali hrát. Teda vlastně jen já. Kluci se rozprchli do jinejch kapel. Občas jsme se někde potkali, kluci mi řekli jak a kde hrajou a já jim jak pracuju. Jednou jsem vezl Šmardu (Richarda Dvořáka) do Bunkru odkud jel někam se Žlutým psem a tak mi to přišlo líto, že já nejezdím nikam. No a tak jsem pány zase obvolal, dali jsme zkoušku, to bylo myslím v roce 95 a zase to začalo. Vůbec mi nedošlo, jakou jsem měl kliku, že to lidi pořád chodili poslouchat. Až při pokusech jinejch muzikantů o comeback jsem si to uvědomil. Dostali jsme nabídku natočit CD. Pojmenovali jsme ho Na větvi podle titulního kusu. Pak jsme natočili ještě další a další. Občas se hádáme, občas někdo odejde, někdo jinej přijde, ale furt je to příjemná zábava."

Martin Kraus

22. 7. 201620:00
Czech Philharmonic Jazz Band
Jazz v Klubu Pivovárek - vystoupení hudebníků české filharmonie.

Czech Philharmonic Jazz Band je složený z hudebníků České filharmonie, které spojuje dlouholetý zájem o jazzovou hudbu. Na domácí scéně působí CPJB od roku 2010 a svou kvalitou se již zařadil mezi špičkové ansámbly. Velký ohlas vzbudilo jejich společné vystoupení s Bobby McFerrinem ve Dvořákově síni Rudolfina, či výchovný koncert v Sukově síni věnovaný dětem. Výběr repertoáru sahá od raných dixielandových hitů přes jazzové standardy až po jejich autorské skladby. Velkým vkladem CPJB je nástrojová virtuozita, tónová kultura, precizní intonace či smysl pro dynamiku. Vedle členů České filharmonie zde stabilně hrají i hudebníci z ryze jazzového světa, kteří dotváří portrét této jedinečné kapely.

16. 7. 201620:00
LFA
4. ročník Letní fagotové akademie (LFA) probíhající od 16.7. do 23. 7. 2016 v městysu Rataje nad Sázavou
9. 7. 201610:00
Rataják
Tradiční jízda veteránů do vrchu Rataják. Přihlášky na http://ratajak.klubpivovarek.cz
2. 7. 201620:00
Radim Hladík a Blue Effect
2016 - Best Of Pivovárek! Radim Hladík opět zavítá do Pivovárku

Legenda českého bigbítu Radim Hladík a Blue Effect se po letech vrací do Pivovárku!

Kapela Blue effect se v roce 1968 seskupila kolem kytaristy a zpěváka Radima Hladíka. V kapele se také angažoval Vladimír Mišík. V nové obnovené sestavě hraje od roku 2004 a v Pivovárku vystoupí již podruhé.

Radim Hladík - kytara
Honza Křížek - Kytara, zpěv
Wojttech - baskytara, zpěv
Václav Zima - bicí

11. 6. 201620:00
Vladimír Mišík
2016 - Best Of Pivovárek! V červnu nám přijde zahrát a zazpívat náš kamarád Vladimír Mišík s kapelou ETC.Vladimír Mišík (official site). Jako předkapela vystoupí Jamie Marshall Amplified Acoustic Band, multižánrová skupina okolo Jamieho Marshalla, vycházející z blues.
21. 5. 201621:00
Zrní
2016 - Best Of Pivovárek! Od posledního koncertu stihli kluci vydat nové album - Následuj Kojota - tak si jej v Pivovárku poslechneme naživo
14. 5. 201609:00
140 let ratajských Hasičů
140. výročí založení ratajských Hasičů. Říká se, že Ratajáci si založili hasiče poté, co jim vyhořel Pivovárek. Tedy Lichtenštejnský pivovar. Dokonce někteří pamětníci tvrdí, že známá lidovka Co jste hasiči, co jste dělali, že jste nám ten pivo, pivo pivovárek shořet nechali! vznikla právě v Ratajích Hrazených, jak zněl tehdejší název. Nutno dodat, že od svého založení ratajští Hasiči už jen vyhrávali.
7. 5. 201619:00
Divadlo Matouš
Ochotnické divadlo Rataje nad Sázavou uvede komedii Terryho Pratchetta - Soudné Sestry
25. 3. 201620:00
Hasičská zábava
Tradiční hasičská zábava
14. 11. 201518:00
Promítání z cesty do Gruzie
Trojice Ratajských cestovatelů letos zavítala do Gruzie. Fotky a vyprávění z cesty můžtete shlédnout v Pivovárku
10. 10. 201515:00
Vtip
Vernisáž výstavy Vtip, kterou vytvořili studenti z ateliéru Performance z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, který vede výjimečný český umělec Jiří Kovanda. (Klub Čtrnáctka)
10. 10. 201520:00
Prago Union
Hip hopová klasika Prago Union dorazí do Pivovárku. Po koncertě DJ set. (Klub Pivovárek)
12. 9. 201515:00
Vernisáž výstavy
Václav Havel
12. 9. 201520:00
Plastic People Of The Universe
Avantgardní undergroundová kapela, symbol antikomunistického boje již podruhé zavítá do Ratají
22. 8. 201520:00
ZRUŠENO - Divadlo: La Loba
Zrušeno z technických důvodů
8. 8. 201515:00
Vernisáž výstavy
Marie Plotěná
8. 8. 201520:00
Vladimír Merta
Známý český písničkář zahraje v Pivovárku
18. 7. 201519:00
Taxmeni a hosté
Trampská kapela k výročí konce světové války
11. 7. 201510:00
Rataják
Tradiční Ratajská jízda veteránu do vrchu
11. 7. 201515:00
Vernisáž výstavy
Autosranda!
27. 6. 201520:00
POZOR ZMĚNA! Divadlo: Kachna na pomerančích
POZOR ZMĚNA! Divadelní spolek Matouš představí svou hru Kachna na pomerančích.
13. 6. 201520:00
Brutus
Česká rocková a taneční skupina, která pro svůj styl razí termín pravý bigbít. Skupina je považována za legendu českého tancovačkového bigbítu.
6. 6. 201515:00
Vernisáž: Jiří Slíva
Vernisáž výstavy kresleného humoru
23. 5. 201519:00
PÁBITELÉ - HRABAL - ANEBDIVADLO
O lidičkách, kteří cedí skutečnost skrz diamantové očko inspirace nám zahraje Anebdivadlo, jindy vystupující v Žižkovském divadle Járy Cimrmanna
9. 5. 201515:00
Vernisáž výstavy - Putin-Zeman
Den po 70. výročí konce 2. světové války. Reaguje na to, co se v tento den odehraje na Rudém náměstí a jmenuje se příznačně Putin - Zeman
9. 5. 201520:00
Morčata na útěku Skafandr
Netradiční agro-jazzová kapela zahraje to v květnu rozduní v Pivovárku. Předskočí jim místní kapela Skafandr
5. 4. 201515:00
Velikonoční koncert
Velikonoční koncert v kostele sv. Matouše v Ratajích nad Sázavou se bude konat dne 5.4. 2015 od 15:00. Zazní skladby W.A.Mozarta, J.S.Bacha, G.F.Haendela, A.Dvořáka. Účinkují: Oldřiška Richter Musilová - zpěv, Jiří Richter - viola, Zdeňka Pelikánová - housle, Josef Kšica - varhany.
27. 3. 201519:00
Hasičský ples
Každoroční ples Ratajských dobrovolných hasičů. Předprodej lístků na obecním úřadě Městyse - tel.: 725021496
6. 12. 201420:00
Jan Rejžek
Debata v Klubu Čtrnáctka - Jak to bylo, je a bude, host: reportér, kritik a publicista Jan Rejžek
1. 11. 201420:00
Skafandr
Alternativní rock kapely mající přímé kořeny v Ratajích
25. 10. 201419:00
Dva páni z Verony - Činoherák Ústí n.L.
Znovuobnovený Činoherák z Ústí předvede v Pivovárku svou hru
4. 10. 201415:00
Promítání Indonésie, Taijikistán Děda Mládek Illegal Band, Poletíme?
Promítání místních cestovatelů a večer - Děda Mládek Illegal Band se zastesklo po klubovém hraní a Poletíme? budou hrát songy z nové desky, takže se bude opravdu na co těšit.
20. 9. 201420:00
Toufar - Národní Divadlo
Opera Toufar, režie Petr Zelenka. Dějiny jsou plné mučedníků, jejichž smrt byla vzápětí instrumentalizována pro nejrůznější účely. Jednou z nejkřiklavějších obětí novodobých českých dějin se stal kněz Josef Toufar.
13. 9. 201420:00
Lenka Dusilová
Zpěvačka s nejkrásnějším hlasem v ČR (alespoň dle pořadatelů ;) dorazí zazpívat i do Rataj
9. 8. 201415:00
Vernisáž výstavy - Břetislav Kovařík
Prezident České Unie Kairkaturistů vystavuje v Klubu Čtrnáctka
9. 8. 201420:00
Bluesberry a Petar Introvič
Pražská bluesová kapela - klasické lidové blues, tak i boogie, funk a rockovější skladby v rytmu veselém a radostném.
1. 8. 201419:00
Divadlo Uhlíř Uhl. Janovice
divadelní představení 1 1=3
19. 7. 201420:00
Sekwoyfest
Trampský večer spolu s kapelou Sekvoj a jejími hosty
12. 7. 201411:00
Rataják 2014
Rataják 2014 - tradiční jízda veteránu do vrchu.
11. 7. 201420:00
Wabi Daněk
Wabi Daněk a Ďáblovo stádo - speciální koncert! Závěrečný koncert přímo z natáčení druhého alba v Pivovárku.
5. 7. 201417:00
Letní Fagotová Akademie - závěrečný koncert
Závěrečný koncert účastníků týdenního kurzu Letní Fagotové Akademie v Ratajích nad Sázavou
5. 7. 201420:00
Black Bells - AC/DC Revival STONESBLUES
Kolínská kapela zahraje hity australských superhvězd. Spolu s nimi vystoupí spřízněná kapela STONESBLUES. Ať je rachot celej večer
29. 6. 201419:00
Zahajovací koncert LFA
Zahrají lektoři LFA a vítězové soutěže
14. 6. 201420:00
ZRUŠENO - Morčata na Útěku
Koncert ze strany kapely zrušen
31. 5. 201419:00
Divadlo Matouš
Premiéra nové divadelní hry ratajských ochotníků
3. 5. 201420:00
Ivan Hlas
Letošní koncertní sezónu otevřeme s Ivanem Hlasem a jeho kamarády
19. 4. 201415:00
GREEN PATROL
OS Prales Dětem zve na společenský večer s promítáním filmu "Tam kde končí oceán" na podporu ochrany tygra sumaterského s přednáškou a povídáním o divoké přírodě Indonésie
22. 3. 201420:00
Hasičský ples
Každoroční ples ratajských dobrovolných hasičů. Radověnka, Salsa Benešov, Pražský Hradčanský Orchestr. Bohatá tombola!
12. 10. 201315:00
Promítání fotek z Iránu
Skupina šesti Ratajských cestovatelů bude v pivovárku promítat fotky z letošního tracku po Persii
12. 10. 201320:00
Zrní
Kapela Zrní - Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen. Dřevo, svaly, voda, buchary. Jsme Zrní, kladenská kapela.
5. 10. 201315:00
Vernisáž výstavy kresleného humoru
28. 9. 201320:00
Patrola Šlapeto
Staropražská legendární kapela Šlapeto, pod nynějším názvem Patrola Šlapeto, přijede zahrát šlágry jako Ručičky, nebojte se a další do Pivovárku
21. 9. 201320:00
Hop Trop
Trampská kapela - Jaroslav Samson Lenk, Ladislav Huberťák Kučera a Jaromír Šroub Vondra - velmi výrazné hudební uskupení, které u nás až doposud stále patří ke špičce.
14. 9. 201320:00
Michal Prokop Trio
Nová deska Michala Prokopa - Joe´s Garage, přeci nemůže minout Rataje!
7. 9. 201315:00
Vernisáž výstavy kresleného humoru
Radek Rakus
7. 9. 201320:00
Pepa Lábus + Luboš Pospíšil + Roman Dragoun
Zamíchaný večer, postupně vystoupí Pepa Lábus se svojí kapelou (rádio Beat) a Luboš Pospíšil uvede svého hosta - Romana Dragouna
31. 8. 201320:00
Krausberry
Martin Kraus přijede po třech letech zase do Rataj zahrát. V pivovárku bude mít premiéru!
24. 8. 201320:00
GEORGE & BEATOVENS
Rock´n´Roll v původní podobě, vzpomínka na Petra Nováka (Povídej, Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách) a další hity
17. 8. 201320:00
Poutnící Brno
Brněnské Country zajede do Pivovárku na zkušenou
10. 8. 201320:00
Vltava
Marx, Engels, Beatles, Prasátko nemá hlad, a další hity zazní v sobotu dne 10. srpna 2013 v Klubu Pivovárek v Ratajích nad Sázavou!
3. 8. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Aleš Morávek
3. 8. 201320:00
Přehlídka Hard Core
Přehlídka čtyř HardCore kapel - CITY LIGHTS & SUFFOCATE WITH YOUR FAME & SHIRO AME & AFTERPILLS FACTORY
26. 7. 201320:00
Divadlo Matouš
Divadlo Matouš Rataje nad Sázavou
20. 7. 201320:00
Sekwoyfest
Po minulém veleúspěšném ročníku si opět v pivovárku dáme trampský večer (nebo snad celou noc?) :-)
13. 7. 201309:00
Rataják + Rošáda
Tradiční Rataják - jízda veteránu do vrchu Ratajského kopce. V průběhu a večer bude hrát kapela Rošáda.
6. 7. 201315:00
Vernisáž výstavy kresleného humoru
Marek Setíkovský - Kreslený humor
6. 7. 201320:00
Luboš Pospíšil & 5P
Pospíšil a obnovené 5P již poněkolikáté zahrají v Ratajích
29. 6. 201320:00
Naďa Urbánková a Bokomara
Pětinásobná Zlatá slavice Naďa Urbánková se vrací na koncertní pódia v doprovodu Luboše Javůrka a jeho Bokomary.
22. 6. 201320:00
Babouci
Nejstarší jihočeská dechovka přijede na Sázavu
15. 6. 201320:00
Radůza
Známá česká zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a hudební skladatelka, přijede zahrát do Pivovárku.
8. 6. 201320:00
Nothing, Žralok ve zdi
Mlaďáci NothinG a pardálove Žralok ve zdi to po úspěchu na loňském F.A.K. zajedou do Rataj znova roztočit
1. 6. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Igor Ševčík + Pospíšil
1. 6. 201319:00
Divadlo Matouš
Marc Camoletti - Na správné adrese
11. 5. 201320:00
Divadlo Matouš
Ratajští ochotníci: Jean Franco-Guillaume Melanie - Bordel na ministerstvu. (Nepoliticky korektní komedie) Komedie z prostředí francouzkého ministerstva školství. Jak to asi musí vypadat na českém?
4. 5. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Jan Tomaschoff
4. 5. 201320:00
Vojta Kiďák Tomáško a Radek Tomášek
Přijďte na koncert a povídání. Na kus řeči, na trochu pohody. Zvou Vás dva obyčejní kluci, (pro někoho už páni v létech).
13. 4. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Miroslav Kemel
16. 3. 201320:00
Hasičský ples
Ratajský hasičský ples. Předtanćení, kouzelník, bohatá tombola!
15. 3. 201320:00
Hoří, má panenko
Promítání klasického českého filmu v předvečer hasičského plesu v Ratajích
9. 3. 201315:00
Vernisáž kresleného humoru
Václav Klaus v karikatuře
21. 12. 201220:00
ChristmasBrassBand
Mega akce ke dni 21. prosince 2012, kdy budou planety seřazené po více jak 3.000 letech do jedné linie. Ve dvou liniích nastoupí kultovní kapela Christmasbrass Band a bude nás bavit až do rána.
27. 10. 201216:00
F.A.K.
Festival Amatérských Kapel v Ratajích - postupně vystoupí kapely NoThinG, Feet of Clay, Zamčená hlava, Žralok ve zdi, Půlnoční svoz popela, Afterpills Factory, Nanosféra, Kulturní zřízenost, Orangees
13. 10. 201220:00
Traband
Jarda Svoboda se svou kapelou Traband vystoupí v klubu Pivovárek
12. 10. 201219:30
Divadélko pod lípou - Podskalák
V rámci putovního divadelního festivalu "Divadélko pod lípou" vystoupí v Ratajích nad Sázavou divadelní spolek Paběnice s hrou "Podskalák"
22. 9. 201220:00
Sto zvířat
Sto zvířat poprvé v novém klubu, v Ratajích již potřetí!
8. 9. 201220:00
Tleskač
Odkaz Jana Tleskače nám zazpívá a zaskáče v Pivovárku
25. 8. 201220:00
Jaroslav Hutka
Při příležitosti 44.ho výročí příchodu okupačních vojsk si s Jardou Hutkou společně zazpíváme a zapijeme, že už tu 21 let nejsou!
11. 8. 201220:00
Keks
Původně Benešovská, nyní celorepubliková kapela Keks si v Ratajích odehraje premiérový koncert
21. 7. 201218:00
Sekwoyfest
Vzpomínka na posázavské trampy - festival Sekwoyfest
14. 7. 201211:00
Rataják + Vladimír Mišík & ETC
Jízda historických vozidel do vrchu, večer 20:00 - Vláďa Mišík - legenda české scény vystoupí v Ratajském Pivovárku!
5. 7. 201213:00
Klubová přehlídka filmů Františka Vlčka
Přehlídka filmů místního chalupáře
9. 6. 201220:00
Znouzectnost + Civilní Obrana
Plzeňský rock-punk spolu s Čáslavskými pop-punkáči v Ratajích. Obě dvě tu mají premiéru
26. 5. 201220:00
Jiří Schmitzer
Známý český písničkář a herec přijede zabrnkat do Rataj
12. 5. 201220:00
Radim Hladík & Blue Effect
Radim Hladík s celou svou sestavou si odehraje svou premiéru v Ratajích nad Sázavou
5. 5. 201219:00
Představení divadla Matouš
Ochotnický spolek Matouš opět vystoupí v Ratajském pivovárku
21. 4. 201220:00
Xavier Baumaxa
Litvínovský rýmař a šprýmař se podívá do Rataj
8. 4. 201213:00
Maškarní dětské odpoledne
Ratajské ženy pořádají karneval pro ratajské děti.
8. 4. 201215:00
Velikonoční koncert v kostele
Výtěžek bude věnován na opravu místního kostela
17. 3. 201220:00
Hasičský ples
Hasičský ples, hraje kapela Rotor, předtančení Flamenco + volba Miss Ratajsko 2012 na plese!
3. 12. 201115:00
Arménie - promítání fotek a vyprávění z cesty
Trojice místních cestovatelů letos popovídá o tom, jak bylo na třítýdenním toulání po Arménii
8. 10. 201120:00
Peshata + Žádnej Stres + Pepa Lábus (Rádio Beat)
Zoopunk z tábora, Punk-Ska-Punk z Třemošnice a jako host vystoupí Pepa Lábus z Rádia Beat se svojí kapelou
24. 9. 201115:00
Kostel + Pouťová tancovačka
Benefiční koncert v kostele sv. Matouše, sbírka na opravu varhan. Večer 20:00: Pouťová tancovačka - hraje ATARIBAND Praha, Petr Wajsar a Hi-Fi (technorock), special guest: MC Koko
10. 9. 201120:00
Totální Nasazení + Deratizéři
Punk-rock a folk'n'roll Slaný
3. 9. 201115:00
Vernisáž - Pavel Major Vorel
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Pavel Major Vorel + oslava Major - 55 a půl!
13. 8. 201119:00
Luboš Pospíšil & 5P
Luboš Pospíšil s celou sestavou zahraje po letech opět v Ratajích
12. 8. 201120:00
Zapomeňte na Hérostrata
Divadelní představení ochotnického spolku Tyl z Kutné Hory
6. 8. 201115:00
Vernisáž - Emil Šourek
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Emil Šourek
9. 7. 201110:00
Rataják - závody historických vozidel
První ročník jízdy historických vozidel do vrchu Rataják
9. 7. 201115:00
AutoMotoSranda
Vernisáž výstavy kresleného humoru na téma Auto Moto veteráni
8. 7. 201120:00
Laura a jeji tygři
Koncert Laury v Ratajích
11. 6. 201115:00
Vernisáž - Václav Linek
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Václav Linek
4. 6. 201120:00
Visací Zámek
Nepopsatelný punkáči z Prahy přijedou rozhejbat Rataje
14. 5. 201115:00
Vernisáž - Tomáš Souček
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Tomáš Souček
14. 5. 201120:00
Žlutý Pes
Ondřej Hejma a Žlutý Pes - legenda české scény
16. 10. 201015:00
Kyrgyzstán - promítání fotek a vyprávění z cesty
Promítání, vykládání a seznámení s cestou do Kyrgyzstánu šesticí místních cestovatelů
18. 9. 201015:00
Vernisáž - Fedor Vico
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Fedor Vico
21. 8. 201020:00
Jaroslav SAMSON Lenk
Folkový koncert
14. 8. 201015:00
Vernisáž - Miroslav Martenek
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Miroslav Martenek
14. 8. 201020:00
B.U.R.A.N.A. ORCHESTR
Balkánská dechovka v podání moravských muzikantů
31. 7. 201020:00
Pavel Bobek
Pavel Bobek - nové CD
17. 7. 201020:00
Hustej Wimpy
Další koncert Hustýho Wimpyho, snad se povede letos Open-Air, když loni nevyšel. Zahrada Klubu Čtrnáctka, v případě deště - Tančírna
10. 7. 201015:00
Vernisáž - Jiří Bernard
Vernisáž výstavy kresleného humoru
9. 7. 201019:00
Tony Škrášek & Rock'n'roll gang
Klasický Rock'n'roll - Původní Nezmaři, Country Bál, Peshata zrušeno z technických důvodů
12. 6. 201020:00
Vítkovo Kvarteto
Pražaskej démonickej bigbeat
29. 5. 201019:00
ChristmasBrassBand
Vystoupení moderní dechové kapely ChristmasBrassBand - open air zahrada klubu Čtrnáctka
8. 5. 201015:00
Vernisáž - Pavel Matuška
Vernisáž výstavy kresleného humoru - Pavel Matuška
8. 5. 201019:00
Sto zvířat
Zahájení nové sezóny - Sto zvířat po dvou letech opět ovládnou Rataje!
10. 4. 201015:00
Vernisáž - Pavel Starý
Vernisáž výstavy - Pavel Starý
19. 9. 200920:00
Krausberry
Koncert pražské rockové legendy
12. 9. 200915:00
Vernisáž - Jaroslav Dostál
Vernisáž výstavy kresleného humoru
29. 8. 200920:00
Plastic People Of The Universe
Vystoupení legendární české kapely
8. 8. 200915:00
Vernisáž - Miroslav Barták
Vernisáž výstavy - Miroslav Barták - "...sakra proč mi ten doktor řek sbohem?"
18. 7. 200921:00
Hustej Wimpy
Specielní vystoupení "lidového" umělce Hustej Wimpy (zahrada klubu Čtrnáctka, omezený počet míst)
11. 7. 200915:00
Vernisáž - Josef Kobra Kučera - 65
Vernisáž výstavy - Josef Kobra Kučera, 65. výročí
10. 7. 200920:00
Nezmaření
Nezmaři uvádějí začínající kapely (v rámci festivalu Pirkenštejnský Ptáček 2009)
13. 6. 200915:00
Vernisáž - Pavel Hanák
Vernisáž výstavy - Pavel Hanák - "Umělci, sportovci, politici a jiní šmejdi"
13. 6. 200920:00
Pavel Sedláček & Cadillac
Klasický český rock'n'roll
9. 5. 200915:00
Vernisáž . Michal Hrdý
Vernisáž výstavy - Michal Hrdý
9. 5. 200920:00
Totální Nasazení + Deratizéři
Dvojkoncert kapel Totální Nasazení + Deratizéři
6. 9. 200815:00
Vernisáž - Jan Vobr
Vernisáž výstavy - Jan Vobr
6. 9. 200820:00
BURANA ORFFCHESTER
BURANA ORFFCHESTER - Balkánská dechovka v podání moravských muzikantů
2. 8. 200815:00
Vernisáž - Jiří Slíva
Vernisáž výstavy - Jiří Slíva, společně s ochutnávkovou prezentací destilátů firmy Jelínek
2. 8. 200820:00
Ivan Hlas Trio
Ivan Hlas s kapelou
11. 7. 200818:00
Nezmaření 2008
Nezmaření 2008 - Nezmaři uvádějí folkové kapely - Stránící, Qjeten, Kámen Úrazu
4. 7. 200820:00
YoYo Band
Koncert věhlasné české reaggae kapely YOYO Band s Richardem Tesaříkem v čele
7. 6. 200815:00
Vernisáž - Oldřich Hejzlar
Vernisáž výstavy - Oldřich Hejzlar - Zvířena
7. 6. 200820:00
Peshata
Zoo-punková kapela s vtipnými texty o zvířátkách
3. 5. 200815:00
Vernisáž - Bohuslav Šír
Vernisáž výstavy - Bohuslav Šír
3. 5. 200820:00
Sto Zvířat
Ska v podání kapely Sto zvířat
1. 9. 200715:00
Vernisáž - Poklop
Vernisáž výstavy autorské dvojice Luboš Pospíšil - Karel Klos
1. 9. 200721:00
Luboš Pospíšil
Vystoupení idola dámských srdcí na nádvoří místního zámku :-)
4. 8. 200715:00
Vernisáž - Jiří Koštýř
Vernisáž výstavy - Jiří Koštýř
4. 8. 200720:00
Pitomci
Zámecký koncert kapely Pitomci
13. 7. 200721:00
Iva a Filip Jerie
Iva a Filip Jerie - Koncert pro flétnu a klavír, vystoupení v rámci Pirkenštejnského Ptáčka
7. 7. 200715:00
Vernisáž - Aleš Vyjídak
Vernisáž výstavy - Aleš Vyjídák - Kresby
6. 7. 200721:00
Nezmaři
Vystoupení klasické trampské kapely na nádvoří místního zámku
2. 6. 200715:00
Vernisáž - Josef Kobra Kučera
Vernisáž Výstavy - Slet divnejch ptáků
2. 6. 200720:00
Pacifik
Helena Maršálková, Tony Linhart a country-rocková kapela Pacifik
5. 5. 200715:00
Vernisáž - Vladimír Jiránek
Vernisáž výstavy slavného karikaturisty, autora legendárních Králíků z Klobouku a dalších známých prací
5. 5. 200720:00
Jablkoň
Dvojnásobný držitel ceny Anděl představí svou tvorbu v místním pivovárku. V Malé Polní!
2. 9. 200615:00
Vernisáž - Vít Hrabánek
Ohlédnutí - výstava tématických fotek
2. 9. 200620:00
Stařenky
Vystoupení dámské kapely Stařenky (dříve Schovanky)
5. 8. 200615:00
Vernisáž - Robert Radosta
Průřez výstav Malostranské Besedy
1. 7. 200615:00
NOS
Vernisáž výstavy autorské dvojice Novák-Skoupý
1. 7. 200620:00
Luboš Pospíšil
Večerní koncert Luboše Pospíšila
3. 6. 200615:00
Vorloviny
Vernisáž výstavy - Pavel Major Vorel - Vorloviny
3. 6. 200620:00
Palm Jam
Vystoupení jazzové kapely Palm Jam
6. 5. 200615:00
Igor Ševčík
Vernisáž výstavy - Igor Ševčík - Hlava plná ryb