Sezona 2016

No co vám budu povídat,

loňská sezona v Pivovárku byla svým způsobem výjimečná. Všechny koncerty, které se loni realizovaly, jste si vybrali vy hlasováním na stránkách klubpivovárek.cz.

A jediným kritériem bylo vybrat to nejlepší, co se za uplynulých deset let v Ratajích nad Sázavou vyprodukovalo. Nejen v Pivovárku. Pamatujete ještě na naše začátky na nádvoří ratajského Zámku? A pokračování v místní Sokolovně? Pivovárek byl již vlastně finále. A myslím, že povedené.

Stavbu ze 17. století nám pronajal Městys Rataje nad Sázavou v podstatě za údržbu objektu. Za první 4 měsíce před lety jsme stihli upravit sál do současné podoby, zavést topení, zrekonstruovat nevyhovující elektrické rozvody, rozvody vody, postavit jeviště, všemu tomuto však předcházela oprava střech a tepelná izolace stropu nad sálem a barem. To vše jsme si dělali sami, tedy Kmínčí rodina. No sami: s těžkými pracemi pomohli ratajští hasiči, na střechy vyběhli chlapci od Pepy Košnara, no to jste měli vidět, jak tam lezli, na nohou a rukou mají nejspíš přísavky nebo jim lepí jako mouchám, mnoho pro nás udělal Zbýňa Říha, také náš nešťastný kámoš Péťa Kmochů, Štefi, Čepi, Ondra a další kluci a holky z veselé ratajské party. Ve finále jsme si pozvali mistry malířské Luďka Linharta s kamarády, kteří celý sál nádherně vymalovali, z prostoru jeviště udělali černou díru, kde se neodráží žádná světla...  A na podlahách jsme našli asi šest kapek barvy, no perfektní. Když jsme u podlah: dřevo dodal Tonda Javůrek a Vojtíškovic parta je položila. Všem ještě jednou velký dík!

A nábytek? Ten pochází částečně z pražské Malostranské besedy a částečně jej zapůjčil Městys Rataje nad Sázavou. No, nejlepší léta má již za sebou, ale zkusíme jej ještě průběžně opravovat.

Z Pivovárku vznikl po rekonstrukci multikulturní prostor, kde je možné hrát divadlo, dělat svatby, koncerty, prezentace, ale díky dispozici stavby třeba točit muziku. Proč kvůli dispozici? Sál Pivovárku nemá jedinou stěnu kolmou či rovnoběžnou s druhou. Tedy echa - ozvěny, černá můra všech zvukařů a hudebníků, jsou eliminovány na minimum. Pusťte si třeba CD Wabiho Daňka Ďáblovo stádo – příběhy písní. To se komplet točilo v Pivovárku!

Na sále jsme také zachovali skvěle vyřešené odhlučnění stěn z doby kina, doplnili jsme látkové výkryty, dřevěná podlaha působí jako obrovská ozvučnice tlumící vibrace. Když jsme u kina: historické plátno, které v pivovárku bylo, jsme umístili na zadní stěnu jeviště, zakoupili profesionální projektor a na plátno tak můžeme promítat třeba širokoúhlé filmy a ve stejné velikosti jsme tu schopni pustit i vysílání televize.

A co dál? Loni skončila smlouva s Městysem a požádali jsme o její prodloužení. Po upřesnění, či spíše aktualizaci dílčích bodů nám byla loni na podzim smlouva prodloužena a my jsme se pustili do nové „pětiletky“. Z technických úprav máme v plánu zejména rekonstrukci dámských a pánských WC, stavbu sprchového koutu, zavedení teplé vody, zlepšení tepelně-izolačních vlastnosti stropu sálu a úpravu okolí stavby.

V oblasti kultury zvyšujeme počet představení a budeme zavádět odpolední klubová sezení nejen pro Ratajáky třeba s harmonikou, ale probíráme i možnost spuštění Filmového a sportovního klubu s promítáním toho nejlepšího, co se v minulých sto letech natočilo na filmový pás. Součástí by bylo i klubové promítání televizních sportovních přenosů.

Obměňujeme produkční skupinu, které bude mít na starosti realizaci všech akcí vč. výlepu plakátů, občerstvení a.t.d. Při té příležitosti uvítáme každý názor na zlepšení programu i dalšího dění kolem hudebního klubu Pivovárek! Hledáme nové nápady pro další činnost byť by se vám zdály úplně bláznivé, z těch totiž vznikají ty nejlepší akce! Nebojte se je s námi konzultovat, vše budeme brát na zřetel, posoudíme je, a pokud to bude jen trochu možné, pokusíme se je zrealizovat.

To vše ale nejde dělat bez finančního zázemí, k tomu dosud dopomáhají všichni ti, kteří si u našeho klubu objednávají reklamu na tištěných a elektronických propagačních materiálech. Nezapomeňte, že na každé představení se vydává 500 plakátů A2, které se vyvěšují ve velkých městech a vesnicích v okruhu cca 40 km od Rataj a do schránek se roznáší 2 000 ks letáků na každé představení. A to už stojí za to objednat si u nás reklamu pro vaši firnu! Dosavadními partnery Klubu Pivovárek jsou A.S.E., 1. dejvická s.r.o., Consalt, půjčovna lodí Samba a další, jimž tímto moc děkujeme! A naopak: my zase podporujeme reklamou Národní fond proti korupci, což považujeme v naší společnosti za jednu z nejpotřebnějších aktivit!!!

No jak vidíte, plánů do dalšího období v Pivovárku je hodně, letošní program je již téměř uzavřen a v Pivovárku mimo jiné uvidíte třeba Michala Prokopa, Ivana Hlase, Pražský výtěr, Tomáše Kočko s orchestrem, legendární The Primitives Group, divadlo Matouš a další, a za připomenutí stojí také březnová hasičská zábava a říjnový koncert Ivana Mládka se svým Banjobandem. A bacha! Celou koncertní sezonu zahajují hvězdy první velikosti – Monika Načeva a Michal Pavlíček!

No co vám budu povídat…

Ota

kminek.ota@gmail.com