Aktuální

Nadcházející akce:

22. 8. 202015:00
Jak se cestuje v Senegalu za hranicemi turistických resortů
Cestovatelská přednáška Lucie Masopustové o životě v Senegalu.

Senegal, místo spjaté s temnou historií lidstva, byl svou polohou ideálním výstupním místem pro „export“ afrických otroků do Karibiku, Jižní Ameriky (především Brazílie), Severní Ameriky a Evropy.  Obchod s lidmi tu prosperoval od roku 1536, kdy jej spustili Portugalci, až do roku 1848, kdy jej zastavili Francouzi. Svou autonomii získal až v roce 1958, o dva roky později vyhlásil Senegal nezávislost. Demokracie byla ustavena až roku 1999.

I dnes je země stále ještě teprve na počátku turistického rozvoje, zvláště, když cestujete daleko od turistických resortů, které jsou našim standardům přizpůsobené, většinou oddělené vysokou zdí od běžného života. Senegal je známý jako země „terangy“, pohostinnosti, baobabů, prázdných pláží, přívětivých lidí a výborných bubeníků.

O životě Senegalců, místních zvyklostech, cestování s batohem a stavbě z plastového odpadu vám bude vyprávět Lucie Masopustová, které černá Afrika natolik učarovala, že v Senegalu koupila pozemek a staví na něm bungalovy z PET lahví.

 

Promítání se bude konat v Klubu Pivovárek, nebo v Klubu Čtrnáctka - bude upřesněno.

3. 10. 202015:00
Vlasta Mlejnková / výstava
Vernisáž výstavy brněnské nestorky karikatury.